5 причин відмовитись від феєрверків та петард


Про те, що звук вибуху петард і феєрверків лякають домашніх тварин – знають усі. А от про те, що святкові вибухові атрибути шкодять навколишньому середовищу – відомо далеко не всі.

Екологічне бюро УГКЦ зазначає 5 причин, чому варто відмовитись феєрверків.

 - Забруднюють довкілля

Феєрверки та численні петарди за кілька секунд вживання перетворюються на сміття. Після вибуху феєрверків часточки пилу з важкими металами залишаються в повітрі, а згодом осідають у воді та ґрунті. Дослідження 2007 року показало, що після запуску феєрверків рівень перхлоратів у воді (речовини, що використовуються у феєрверках та інших вибухових пристроях) збільшився в понад 1 000 разів протягом 14 годин після піротехнічного шоу.

- Загрожують життю тварин

Безліч тварин, особливо птахів, гине щороку через феєрверки, а відтак відбувається руйнація біорізноманіття. Прикладом цього є минулорічний випадок у Римі .

- Травмують фізично

Багато людей отримують серйозні травми прямо чи опосередковано від феєрверків і петард 

За даними Американської комісії з безпеки споживачів 57% травм від феєрверків — опіки. Найбільше страждають руки та пальці 30%, ноги 23%, обличчя 16%.

-  Завдають психологічні травми

Шум, що виникає під час вибухів феєрверків, може впливати на здоров’я людей, що страждають від посттравматичного стресового розладу.

Вразливими до цього є ветерани, жителі територій, де відбувались чи відбуваються бойові дії. В Україні триває війна, тому людей, чутливих до таких вибухів є багато.

- Небезпечна утилізація

Існують певні правила утилізації та знешкодження салютів, які краще довірити спеціалістам із піротехніки, аби убезпечити себе та інших від ймовірних негативних наслідків.



4 Січня 2022 p.
©http://briz.if.ua/