Подвійна цегла – де краще використовувати?


Подвійна цегла відрізняється від одинарної тільки висотою - 250х120х138 мм замість 250х120х65 мм. Як і одинарна, вона буває двох видів: пустотіла і повнотіла.

95% усіх варіантів подвійної цегли, які є на будівельному ринку України, - це пустотілі вироби. Чим більший виріб, тим більша у нього вага. І щоб кладка не створювала критичного тиску на фундамент, таку цеглу спеціально полегшують, роблячи порожнистою.

Об'єм щілинних порожнеч досягає 45%, за рахунок чого цегла набуває відразу кілька переваг:

А ще у подвійної цегли є кілька переваг у порівнянні з одинарною:

Основні переваги подвійної цеглиПодвійна керамічна цегла зберегла всі переваги одинарного:

Цікаво, що подвійна цегла буває не тільки керамічна, а й силікатна (біла). Він коштує вдвічі дешевше, тому що виготовлений за дешевшою технологією вібропресування з піску та вапна. Але він гірше переносить високу вологість, ніж керамічний, а вогнетривкість у нього лише 550 градусів.

Сфера застосування подвійної цегли
Керамічна та силікатна подвійна цегла застосовується для будівництва:

Це універсальний будівельний матеріал, як і одинарна цегла. Зверніть особливу увагу, що силікатну подвійну цеглу можна використовувати і для будівництва несучих стін, і як облицювання.

Нарешті, подвійна цегла будь-якого складу відмінно підійде для будівництва парканів, колон, арок, склепінь та стовпів. З нього будують альтанки та лавки.31 Грудня 2021 p.
©http://briz.if.ua/