В Івано-Франківську в ОКЛ провели надскладну 12-годинну операцію


У відділення травматології обласної клінічної лікарні поступив 28-річний прикарпатець. Внаслідок непростої дорожньотранспортної аварії у пацієнта шоковий стан, госпіталізують чоловіка з діагнозом політравма, а далі – складна операція тривалістю дванадцять годин.

Про це повідомляє пресслужба Обласної клінічної лікарні

«Підготовчі етапи до оперативного втручання зайняли майже три тижні, – розповідає лікар відділення травматології Богдан Івасюк. – Спершу ми ургентно провели всі протишокові заходи, після чого взялися за лікування травми живота і грудної клітки. Це був дуже складний випадок і багато ризиків. Без перебільшення одна з найскладніших операцій за цей рік».

Оперативне втручання фахівці обласної клінічної лікарні здійснили за участі провідних травматологів країни, серед яких експерт з переломів кісток і тазу, хірург Центру ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської обласної клінічної лікарні Олександр Ріхтер та головний травматолог Прикарпаття Роман Остафійчук. Анестезіологічний супровід здійснювала Олександра Стадник. Як зазначає анестезіологиня, такі пацієнти потребують інвазивного моніторингу артеріального тиску і щогодинного контролю показників газового складу крові та гемоглобіну. Тож під час цієї операції анестезіологічний супровід був особливо пильним.

«У нашому відділенні ми вдруге мали таке непросте оперативне втручання, – говорить завідувач відділення Степан Смачило. – Одночасно робили остеосинтез кісток стегна і тазу. Це справді рідкісна за складністю й унікальна операція, яку спільним зусиллями  вдалося провести успішно. Сьогодні пацієнт перебуває у задовільному стані  й маємо добрі прогнози для його здоров’я».

За словами  лікарів, реабілітаційний період   чоловіка триватиме два місяці, весь цей час він буде пересуватися на милицях з опорою на здорову ногу, а надалі медики прогнозують його повну соціалізацію та відновлення фізичного стану.24 Грудня 2021 p.
©http://briz.if.ua/