В Івано-Франківській міський поліклініці №5 оновили к терапевтичний та гінекологічний кабінети


В комунальному закладі “Міська поліклініка №5″одразу декілька оновлень. Тут відкрили оновлений терапевтичний та гінекологічний кабінети, а також з’явилась комфортна вбиральня для жінок і молодих матерів.

Про це повідомляє пресслужба міського голови Івано-Франківська Руслан Марцінківа.

Терапевт міської поліклініки №5 Наталія Ожгевич розповідає, в оновленому кабінеті прийматимуть пацієнтів два терапевти. За її словами, за прийомний день лікар приймає мінімум 40 людей. І таку ж кількість обслуговує другий лікар.

«Один працюватиме до обіду, інший  – після. Відповідно буде два лікарі і дві медсестри. В період пандемії ми мали великий наплив. Кількість людей, які звертаються за допомогою, збільшилась в декілька разів. Раніше в кабінеті не було умов: води, умивальника, місця, де присісти. Один з пацієнтів, меценат, запропонував зробити ремонт, провести воду та облаштувати умови в кабінеті. Тож тепер маємо два робочі місця, умивальник, де можна помити руки. Тепер дуже зручно і комфортно працювати», – зізнається Наталія Ожгевич.

Терапевти надають первинну медичну допомогу людям, які уклали декларацію з лікарем. Саме до терапевта спершу звертаються люди при погіршенні стану здоров’я.

«Раніше, в перші місяці ковіду, ми надавали консультації і в телефонному режимі. Тепер, як тільки виникає потреба, люди записуються на прийом або в реєстратурі, або онлайн і приходять до нас. А далі, якщо є потреба, ми вже скеровуємо до вторинної ланки, до вузьких спеціалістів чи в стаціонар», – додає терапевт.

Акушер-гінеколог та лікар УЗД міської поліклініки №5 Надія Малінська радіє оновленому гінекологічному кабінету. Каже, що намагались створити його максимально зручним для пацієнтів.

«У нас проводяться профогляди, а також обслуговуються вагітні жінки. Для професійних оглядів постарались оснастити кабінет максимально. Для цього придбали кольпоскоп з відеосистемою, який дозволяє одразу на первинному прийомі діагностувати патологію шийки матки. Беремо цитологію, а також для зручності вагітних маємо УЗД-апарат, який зразу дає змогу жінці проходити певні обстеження на місці, не виходячи з кабінету. Тобто для максимальної економії часу і зручності, якщо жінка має бажання – вона може це все пройти в одному кабінеті. Якщо виникають певні проблеми, одразу не переходячи з кабінету в кабінет, провести огляд, до прикладу якщо виникає ургентна ситуація», – зазначає Надія Малінська.

Лікар також додала, для зручності пацієнток, в закладі розробили пакет для комплексних оглядів. Для цього варто лише записатися на конкретний час, коли жінка зможе пройти це комплексне обстеження. Комплексний гінекологічний огляд включає: розширену відеокольпоскопію, УЗД жіночих, тазових органів вагінальним датчиком, мазок на флору, мазок на цитологію, огляд гінеколога.

Оновлена апаратура тепер дозволяє проводити жіночий огляд більш якісно, адже має систему архівації, що допомагає тримати на контролі жіноче здоров’я.

Відеокольпоскопія – найбільш сучасний метод, який проводить кольоровий, об’ємний фото-відеозапис змін на шийці матки і слизових в електронному вигляді. Спостерігати в динаміці і відстежувати ефективність проведеного лікування.

«Дуже важливо, що наші поліклініки розвиваються в дуже непрості часи, бо скорочується фінансування НЗСУ. Але якщо будуть якісні послуги і умови для пацієнтів і лікарів, то пацієнти будуть відвідувати наші заклади. Тому продовжуємо цю роботу. Дякуємо нашим медикам, керівництву Центру первинної медичної допомоги за оновлення комунальних медичних закладів», – відмітив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.17 Грудня 2021 p.
©http://briz.if.ua/