Корупція 2012: Україна знову серед задніх - Радіо Свобода


 

Міжнародна протикорупційна організація Transparency International оприлюднила черговий Індекс сприйняття корупції, в якому Україна знову пасе задніх: зі 176 досліджених цього разу країн чи територій вона 144-а, а її індекс – лише 26 при тому, що найкращий можливий визначається у 100. Transparency International наголошує, що її дані за попередні роки не можна порівнювати між собою, але обіцяє, що, починаючи від цього року, все зміниться, - розповідає Радіо Свобода.
 
Індекс сприйняття корупції за 2012 рік, уже 18-й, що його оприлюднює щороку Transparency International, свідчить: корупція продовжує руйнувати суспільства в усьому світі. Дві третини зі 176 досліджених цього року держав чи територій отримали індекс, менший від 50, за шкалою від 100 (сприйняття країни як нескорумпованої) до 0 (сприйняття як цілком скорумпованої). Це свідчить, що інституції державної влади і органів самоврядування мають стати прозорішими, а впливові посадовці більш підзвітними, наголошує організація.
 
Цього року найкращі дані – 90 – засвідчили Данія, Фінляндія і Нова Зеландія, які поділили між собою перші три місця. Три ж останні – 174–176-е – з 8 балами займають Афганістан, Північна Корея і Сомалі.

​​
Україна ж має нині індекс сприйняття корупції 26. Вона зайняла 144–149-е місця разом із Бангладеш, Камеруном, Республікою Конго, Сирією і Центрально-Африканською Республікою.
 
Натомість Грузія, яка за попередньої її влади вела активну боротьбу з корупцією, має індекс у верхній половині шкали – 52 – і займає 51-е місце. Із післярадянських країн, крім держав Балтії, Україну випередили також Молдова, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Росія й Азербайджан – у всіх них рівень сприйняття корупції менший.
 
Високі рівні корупції, як їх відчувають люди, загрожують не тільки післярадянським, азійським чи африканським країнам: як звернули увагу в Transparency International, серед тих країн, які засвідчили цього року гірші показники, є й країни Євросоюзу з зони обігу євро, що найбільше уражені фінансовою й економічною кризою.
 
Нова методологія дасть змогу порівнювати ефективність боротьби з корупцією
 
Transparency International наголошує, що укладені цією організацією індекси вимірюють саме сприйняття рівня корупції в тій чи іншій країні, але не сам цей рівень, тому не можна сказати, що перші держави зі списку обов’язково найменш скорумповані, а останні найскорумпованіші у світі.
 
Дослідники також завжди звертали увагу, що порівнювати їхні дані сприйняття корупції за різні попередні роки не можна. Особливо це стосується цьогорічного індексу, методологія укладення якого зовсім інша, ніж раніше.
 
Водночас у Transparency International повідомили Радіо Свобода, що, починаючи з цього року й надалі, такі порівняння стануть можливі завдяки саме новій методології досліджень.
 
А тим часом в організації закликають уряди країн поєднувати свої заходи боротьби з корупцією з діями всього суспільства. Як заявила голова Transparency International Юґетт Лабель, серед пріоритетів мають бути уточнені норми лобіювання і фінансування політичних сил, прозоріші принципи здійснення бюджетних витрат і державних закупівель і поглиблення підзвітності державних і місцевих органів влади.

Джерело: Радіо Свобода



5 Грудня 2012 p.
©http://briz.if.ua/