Громади отримають майже 27 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах та погашення боргів ТКЕ


2 грудня Верховна Рада України ухвалила зміни до Державного бюджету на 2021 рік, (законопроєкти №№ 6298 та 6297) якими, зокрема,  передбачено:

Про це повідомили у пресслужбі Асоціації міст України.

Як зазначається, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов,зокрема, з даного приводу зазначив, що надходження коштів до місцевих бюджетів має відбутися цьогоріч і підкреслив: «Компенсація різниці в тарифах з державного бюджету місцевим — важлива складова врегулювання заборгованості підприємств тепло-, водопостачання та водовідведення за спожиті енергоносії. Це передбачено Законом №1639, який набрав чинності наприкінці серпня. Після проведення верифікації заборгованості, Мінрегіон направив пропозиції щодо внесення змін до держбюджету на 2021 рік у сумі 26,9 мільярда гривень. Верховна Рада проголосувала за ці зміни. Дякую народним депутатам за важливе рішення, адже борги ТКЕ накопичувалися протягом багатьох років і цей крок дасть поштовх для їх реструктуризації».

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, коментуючи прийняття законопроєктів №6297 та №6298, наголосив: «Вкрай важливо, що Асоціація міст України, Уряд, Мінрегіон, Мінфін та Парламент, а також Офіс Президента України об’єднали зусилля у прагненні вирішити соціально значущу проблему. Хочу подякувати усім!  Прийняті зміни до Держбюджету 2021 року  дозволять підприємствам ТКЕ погасити борги і  стало пройти опалювальний сезон, не підвищуючи тарифи для споживачів – простих громадян та бюджетних установ».9 Грудня 2021 p.
©http://briz.if.ua/