167 бюджетних установ досі не мають підписаних договорів з постачальником «останньої надії» «Нафтогаз України»


167 бюджетних установ досі не мають підписаних договорів з постачальником «останньої надії» «Нафтогаз України»167 бюджетних установ Івано-Франківщини досі не уклали договори з визначеним урядом постачальником «останньої надії» НАК «Нафтогаз України». «Івано-Франківськгаз» неодноразово звертався до ОДА та органів місцевого самоврядування посприяти в укладанні бюджетними установами таких договір. В іншому випадку  вже з 1 грудня вони залишаться без тепла чи оплачуватимуть спожитий газ за ринковою ціною.  А серед них і заклади охорони здоров’я, освіти, культури.

Нагадаємо, в жовтні «Нафтогаз» не встиг укласти договори з усіма бюджетними закладами країни на постачання газу за пільговою ціною. Тому, щоб розпочати опалювальний сезон, Кабмін прийняв постанову від 25 жовтня 2021 р., № 1102. Відповідно до постанови, на час укладання договорів за спрощеною процедурою, бюджетні заклади отримають газ від постачальника «останньої надії» за ціною 16,8 гривні за 1 куб. м. А сама процедура підписання договорів з постачальником повинна бути завершена до 1 грудня цього року. Якщо договорів не буде,  АТ «Івано-Франківськгаз» - не матиме права здійснювати доставку газу таким споживачам – бюджетним установам.

«Часу на укладання договорів залишається все менше й менше. Ми неодноразово зверталися до Івано-Франківської міської ради, обласної державної адміністрації  та органів місцевого самоврядування посприяти в укладенні договорів бюджетними установами з постачальником, - каже комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик. – Лише цього тижня листи з роз’ясненнями були надіслані на адресу ОДА та 62  ОТГ».

Відповідно до чинного законодавства, якщо у споживача (незалежно чи це бюджетна установа, чи приватна компанія) не було укладено з постачальником договору, то він не мав права використовувати природний газ. Виняток Кабмін зробив для бюджетних установ та тепловиків тільки до 1 грудня 2021 року.12 Листопада 2021 p.
©http://briz.if.ua/