На Верховинщині відкрили центр надання адміністративних послуг «Дія центр»


Сучасний центр надання адміністративних послуг «Дія центр» сьогодні відкрили у Білоберізькій територіальній громаді, що на Верховинщині. Це – перший багатофункціональний ЦНАП європейського зразка, що запрацював в Івано-Франківській області. Відтепер місцеві жителі отримуватимуть понад сто адмінпослуг. У той же час, у новоствореному ЦНАПі працюватиме й робоче місце для обслуговування громадян у додатку «Дія». Про це повідомив голова громади Дмитро Іванюк.

«Сьогодні у селі Устеріки офіційно запрацював сучасний ЦНАП. Усі сервіси та послуги, які надавались у різних установах, тепер будуть інтегровані в "Дія-центрі", – зазначив Іванюк, – жителі громади, а їх майже дев’ять тисяч, отримуватимуть 138 послуг: дозвільні, реєстраційні, соціальні, земельні тощо. До того ж, перелік сервісів буде постійно оновлюватись. Людей обслуговуватимуть десять працівників: шестеро на місці та ще чотири – віддалено. Усі вони пройшли спеціальну підготовку та вже готові приступити до роботи».

Водночас у ЦНАПі запрацювало ще й робоче місце в додатку «Дія». За словами заступника голови громади Василя Пилип’юка «Дія-центр» – це спеціальна платформа з комплексом необхідних послуг для громадян. Вони зможуть отримувати онлайн-консультації з питань адміністративних послуг, безоплатну правову допомогу, здійснювати банківські послуги та оплату комунальних послуг. «Мережа надання адмінпослуг в одному місці, без черг, без зайвих довідок – це, безумовно, крок вперед. За підтримки міністерства цифрової трансформації у ЦНАПі створили спеціалізоване місце, яке дасть можливість громадянам отримати зручні та якісні державні сервіси», – підкреслив заступник сільського голови.

Голова громади Дмитро Іванюк зауважив, що ЦНАП розміщено у новозбудованому приміщенні: «За рахунок коштів з бюджетів усіх рівнів, а також міжнародної технічної підтримки ми звели в Устеріках нове адмінприміщення загальною площею 873 кв. м. Кошторисна вартість проєкту – понад 18 млн гривень. Для центру надання адмінпослуг відведено 234 кв. м».

Говорячи про облаштування ЦНАПу, Дмитро Іванюк розповів, що частину будівельних матеріалів та обладнання громада отримала завдяки участі в проєкті «Зміцнення громадянської довіри» (UCBI II), що фінансується USAID, облаштування ж зали засідань здійснене завдяки участі у програмі DOBRE.

«Програма «U-LEAD з Європою» надала нам інституційну підтримку, розробила сучасний дизайн інтер’єру, забезпечила меблями, спеціалізованим програмним забезпеченням та комп’ютерною технікою. Наш центр адаптований для людей з особливими потребами, у ньому створено дитячий куточок», – зазначив сільський голова.

При цьому Дмитро Іванюк зауважив, що особливістю функціонування ЦНАПу якраз є те, що він розташований у будівлі, де знаходиться адміністрація сільської ради, її виконавчі органи та структурні підрозділи. «Таким чином, всі публічні послуги відвідувачі зможуть отримати в одному місці, без додаткових матеріальних і часових затрат», – сказав він.

Відвідав офіційний захід з відкриття Центру голова правління Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття, очільник Печеніжинської територіальної громади Ігор Довірак. Він відзначив, що завдяки децентралізації публічні послуги стають ближчими до людей.

«Можливості дає децентралізація, а результат забезпечує фахова команда, яка працює для людей на місцях. У Білоберізькій громаді запрацював перший в області центр надання адміністративних послуг «Дія-центр». Жителі гірської ТГ відтепер можуть відчути ряд переваг, так як мають доступ до багатьох комплексних, швидких та якісних послуг. Приємно, що децентралізація доводить свою доцільність та демонструє нині хороші результати», – наголосив Ігор Довірак.9 Листопада 2021 p.
©http://briz.if.ua/