Найкращі серед найкращих у Педагогічному інституті


28-29 листопада у Педагогічному інституті відбулося традиційне свято вчительської майстерності: І тур Всеукраїнської олімпіади з педагогіки, організатором якого виступила кафедра педагогіки імені Богдана Ступарика.Цьогоріч учасниками олімпіади стали представники чи не усіх спеціальностей Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, на яких читаються курси «Педагогіка», «Історія педагогіки», «Методика соціально-виховної роботи» тощо.

Студенти Педагогічного інституту, інститутів історії і політології, філології, мистецтв, природничих наук, факультетів фізичного виховання і спорту та іноземних мов (всього 15 осіб) упродовж двох днів не тільки демонстрували знання й уміння, здобуті під час вивчення педагогічних дисциплін, але й пропагували свій фах, переконливо доводили необхідність «найпочеснішої під сонцем», за словами А.Я.Коменського, професії вчителя, наголошуючи на його ролі у становленні особистості, розбудові незалежної, сильної, конкурентоспроможної держави.

Традиційно програма олімпіади включала 4 тури. І – реклама «Моя професія», який готувався учасниками заздалегідь і передбачав демонстрацію власних талантів (захоплень, уподобань) і можливостей їх використання у педагогічній діяльності.

У ІІ турі (теоретичному) учасники олімпіади виконували письмову роботу, яка дозволила виявити рівень теоретичних знань з навчальної дисципліни «Педагогіка» (теорії та історії педагогіки), завдань творчого характеру, розв’язання яких вимагало не тільки володіння програмним матеріалом, але й опори на загальну психолого-педагогічну культуру майбутніх спеціалістів.

ІІІ тур – пошуково-дослідницький – відбувався у формі захисту-презентації творчої роботи «Маловідомі сторінки з історії педагогічної думки регіону» (біографії педагогів, діяльності місцевих навчальних закладів, наукових відкриттів, наукових надбань краю тощо).

Та найбільш цікавим і непередбачуваним виявився ІV тур (технологічний): презентація фрагменту уроку чи виховного заходу, метою якого було виявлення знань, умінь та навичок з теорії та методики навчання і виховання у реальному навчально-виховному процесі, здібностей до педагогічної творчості та рівня педагогічної майстерності студентів.

Важко словами передати атмосферу, що панувала під час проведення олімпіади. Але ми переконані, що надовго запам’ятаються слухачам роздуми щодо переваг і недоліків глобалізації та інформатизації української освіти та майстерність орігамі Ковбасюка Романа (ГТБ-43); харизма й талант переконувати у виборі професії Мірчука Володимира (І-33) як «представника Європейської асоціації учителів-істориків» із нашого недалекого майбутнього та низка маловідомих подробиць щодо історії «загальновідомих» угорців під час проведення ним фрагмента уроку.

Високофаховою була наукова робота та її презентація Горіна Івана (ГТБ-31). Повагою, щирим захопленням працею своїх учителів, чуйністю вирізнявся виступ Новодворської Христини (ПМЛ-31), який підсилила пісня, виконана разом зі своїми товаришками (групою підтримки).

Цікаво і зворушливо виклав історію своєї першої Аlma mater – Природничого ліцею, – Пальчак Дмитро (СП-21). Він також чітко і ґрунтовно окреслив сферу діяльності соціального педагога та важливість цієї професії для сучасності. Загірняк Марʼяна (Х-31) не лише доступно і глибоко висвітлила проблеми «швидкого» харчування дітей і молоді, але й наголосила на ролі хімії як науки у розвитку людства.

Вразила і зачарувала усіх присутніх вагою перемог і звитяг у спорті (при неймовірній зовнішній тендітності) та багатогранністю захоплень Щигель Марія (ФВ-22), майстерним і проникливим виконанням музичних творів та умінням навчити свідомо їх сприймати слухачами Котович Ірина (МП-31).

Теплотою, щирістю, добротою і завзяттям були переповнені виступи студенток-«дошкільників» – Федюк Мар'яни (ДОПО-20), Костенко Лілії (ДОПО-20), Дем'янець Вікторії (ДОДЛ-13), яким вдалося «перенести» учасників олімпіади у дитинство.

А Зелінська Галина (А-34) не лише засвідчила високий рівень фахової підготовки, але й зуміла створити передноворічну атмосферу: усі без винятку – хлопці, дівчата, викладачі, – під звуки різдвяних мелодій захопливо шили Сніговичка.

Надзвичайно важким для журі було визначення переможців, адже рівень підготовки цьогорічних учасників виявився направду високим. Разом з тим, І місце та перемогу в номінаціях «Науково-дослідницька робота», «Педагогічна майстерність», «Високий рівень теоретичної підготовки» здобув студент ІІ курсу Педагогічного інституту спеціальності «Соціальна педагогіка» Тарас Паска. Проведений ним урок-подорож античними містами занурив учасників олімпіади в минуле, змусив не лише пережити, відчути тогочасну атмосферу через справжні артефакти, але й примусив усвідомити себе частиною чарівного світу Ольвії. Ґрунтовністю і теплотою була пронизана й наукова робота абсолютного переможця І туру Всеукраїнської олімпіади з педагогіки, присвячена педагогічній діяльності багаторічного керівника шкіл Івано-Франківської області і його дідуся – Кузіва Григорія Михайловича.

ІІ місце та перемогу в номінації «Національно-громадянська позиція і творче втілення мети уроку» здобув студент ІІІ курсу Інституту історії і політології Гривнак Юрій. Його блискучі ораторські здібності, глибока патріотичність та змістовність виступів, а також товариськість й підтримка інших учасників олімпіади стали вагомим підґрунтям для визначення його як одного з переможців.

ІІІ місце та перемогу у номінації «Активна соціально-виховна робота» виборола студентка IV курсу Педагогічного інституту Чехович Наталія. Нікого не залишив байдужим її документальний фільм «Мрія маленького українця», у якому були зактуалізовані проблеми соціального сирітства в Україні.

Усім учасникам олімпіади були вручені відповідні сертифікати про участь та грамоти, що засвідчили високі здобутки в тому чи іншому виді діяльності: І.Горіну, М.Федюк – «Науково-дослідницька майстерність»; В.Дем'янець, Р.Ковбасюку, Л.Костенко, Х.Новодворській – «Яскравість прояву творчих здібностей»; Г.Зелінській, І.Котович – «Творче втілення мети виховного заходу»; М.Загірняк – «Науково-дослідницька майстерність та популяризація здорового способу життя»; В.Мірчуку – «Високий рівень теоретичної підготовки»; Д.Пальчаку – «Педагогічна майстерність»; М.Щигель – «Популяризація здорового способу життя»,«Творче втілення мети уроку».

Хочеться побажати переможцям не менш вагомих здобутків і в ІІ турі Всеукраїнської олімпіади з педагогіки, яка проводитиметься 2013 р. у Республіканському вищому навчальному закладі «Кримський гуманітарний університет» (Ялта). А всім учасникам – здійснення мрій. І нехай слова В.Сухомлинського – «Учитель творить Людину», – будуть дороговказом і девізом усього життя майбутніх педагогів.



5 Грудня 2012 p.
©http://briz.if.ua/