16-річний богородчанин через суд домігся, щоб йому видали паспорт-книжечку


Івано-Франківський окружний адміністративний суд визнав протиправною відмову та зобов`язав оформити та видати паспорт громадянина України у формі книжечки 16-річному мешканцю с. Солотвин, що в Богородчанському районі.

Про це повідомляє прсесслужба окружного адміністративного суду

Відповідач у справі – Надвірнянський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Івано-Франківській області.

У матеріалах справи зазначається, що позивач звернувся до відповідача про видачу паспорту у формі книжечки, без використання будь-якого цифрового ідентифікатора особи, без внесення інформації про особу до Єдиного державного демографічного реєстру, чи будь-яких баз даних і реєстрів та без автоматизованої обробки та передачі персональних даних. В цьому йому було відмовлено.

 У рішенні суду пояснюється:

«Підставою обробки персональних даних є згода суб`єкта персональних даних. Законодавством не врегульовано питання щодо наслідків відмови особи від обробки її персональних даних, тобто фактично відсутня будь-яка альтернатива такого вибору, що в свою чергу обумовлює неякість закону та порушення конституційних прав особи. При цьому, реалізація державних функцій має здійснюватися без примушення людини до надання згоди на обробку персональних даних, їх обробка повинна здійснюватись, як і раніше, у межах тих законів і нормативно-правових актів України, на підставі яких виникають правовідносини між громадянином та державою. Вказані технології не повинні бути безальтернативними і примусовими. Особи, які відмовилися від обробки їх персональних даних, повинні мати альтернативу - використання традиційних методів ідентифікації особи».

Суд постановив, що неповнолітній позивач має право на оформлення паспорта у формі книжечки, відповідно до Положення про паспорт громадянина України від 26 червня 1992 року.

«Норми Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» на відміну від норм Положення про паспорт громадянина України не тільки звужують, але фактично скасовують право громадянина на отримання паспорту у вигляді паспортної книжечки. Це є безумовним порушенням вимог статті 22 Конституції України, яка забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод», - зазначається у висновках судового рішення.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.1 Листопада 2021 p.
©http://briz.if.ua/