Протипокази до вакцинації від COVID-19 від МОЗ


МОЗ України зазначає, що протипоказання до вакцинації встановлює сімейний/лікуючий лікар. Він також може надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання.

Про це повідомляє  Управління охорони здоров’я  Івано-Франківської  міської ради/

 Для отримання додаткової інформації лікар може скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію, чи відтермінувати її до певного часу.

У майбутньому передбачено можливість внесення висновку про протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації в електронну систему охорони здоров’я.

МОЗ зазначає, що протипоказом  для вакцинації є підвищена температура тіла   - вище 38 градусів  Цельсія.

Не слід робити щеплення проти  COVID-19   у випадку лікування  моноклональними антитілами чи  реконвалесценткою плазмою.

Вакцинація проти  COVID-19    має бути проведена через 14 днів  пілс яведення вакцини проти інших інфекційних хвороб ( крім  інвактивованої вакцини проти грипу. ЇЇ можна одночасно вводити з вакциною від   COVID-19 , але в різні руки.

Не варто робити вакцинацію  із  пробою з туберкуліном  чи з аналізом крові на туберкульоз.

Вакцинацію  від  COVID-19    можна  зробити не раніше, ніж через 28 днів після виявлення  захворювання на  COVID-19 методом ПЛР.1 Листопада 2021 p.
©http://briz.if.ua/