Invictus Animus. В Івано-Франківську відбувся турнір з гри «Що? Де? Коли?» серед захисників України


Захист Вітчизни – справа не лише мужніх, хоробрих, а й розумних.

Довести це поставили собі за мету організатори та учасники турніру з гри «Що? Де? Коли? «Інтелектуальні ігри нескорених Invictus Animus», який відбувся у п’ятницю, 22 жовтня, на базі Університету Короля Данила в Івано-Франківську.

Invictus Animus. В Івано-Франківську відбувся турнір з гри «Що? Де? Коли?» серед захисників України

Турнір був присвячений Дню захисників і захисниць України, що відзначався в України 14 жовтня. Тож контингент учасників був відповідний. Свої команди на гру виставили учасники українсько-російської війни, військовослужбовці Національної гвардії України, військові капелани, а також представники тих професій, які своєю діяльністю всебічно сприяють захисту України: медики, журналісти тощо.

Інтелектуальні змагання такого плану на Прикарпатті проводяться вперше, проте у організаторів турніру, а це: івано-франківська громадська організація «Клуб метикуючих» та Студія квізів «9-й вал» у співпраці зі Службою військових капеланів Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, - вже розглядають можливість зробити їх щорічними, а можливо і всеукраїнськими.

Як зауважила співорганізаторка турніру – голова ГО «Клуб метикуючих» Ольга Коник-Макарова, ідея проведення турніру виникла після проведення всеукраїнського турніру з гри «Що? Де? Коли?» пам’яті засновника і багатолітнього лідера та натхненника інтелектуального руху на Прикарпатті Володимира Макарова. Фактично це було колективна ідея усього оргкомітету турніру.

«Присвячена ця гра 14 жовтня – Дню захисників і захисниць України. Ми хотіли об’єднати не тільки учасників АТО. Ми хотіли об’єднати усіх причетних до війни, яка відбувається зараз на сході. Сьогодні з нами грали військові капелани, учасники АТО, команда журналістів, які висвітлювали події на сході. Сьогодні з нами грали студенти Медичного університету та їхні викладачі, Національна гвардія, студенти-семінаристи – військові семінаристи, які своє життя майбутнє так само пов’язують з військовою справою», - розповіла Ольга Коник-Макарова.

Invictus Animus. В Івано-Франківську відбувся турнір з гри «Що? Де? Коли?» серед захисників України

Участь у грі взяли сім команд. Їм було запропоновано дати відповіді на 30 запитань. Більшість з них відповідали тематичній спрямованості турніру. Були тут питання про війну, воєнну історію, навіть про АТО та кіборгів… Команда, яка набрала найбільше правильних відповідей, стала переможцем. Цьогоріч перемога у турнірі “Invictus Animus” дісталася команді атовців під назвою «Третя хвиля мобілізації». Тим самим наші захисники довели, що вони кращі не лише на полі бою, а й в інтелектуальних баталіях.

«Це дуже чудова командна гра. Завжди приємно побачити побратимів не у бою, а у гарній дружній компанії, розділити з ними азарт гри та радість перемоги», - коментує свою участь у грі ветеран АТО Микола Волков.

Микола – журналіст, який тяжкого для країни 2014-го року пішов до війська. Проходив службу у 128-й окремій гірсько-піхотній бригаді, брав участь у боях за Дебальцеве. Тож не з переказів знає, що таке війна, кров, біль та фронтова дружба.

Багатолітній учасник Івано-Франківського клубу «Що? Де? Коли?» Олег Остапович, щойно виникла ідея проведення «Інтелектуальних ігор нескорених Invictus Animus», одразу погодився бути ведучим турніру. Зізнається, для нього ця справа – почесна і принципова. «Вести цю гру мені було з одного боку страшенно цікаво, з іншого – приємно. Для мене це особистісна історія. Крім того, що інтелектуальний рух – ігри «Що? Де? Коли?» - це данина пам’яті Володимиру Макарову, але так сталося, що 14 жовтня вже з певного часу перестало бути таким дуже формальним днем. Це день українського війська, це день реальних захисниць і захисників Вітчизни. Ми дуже хотіли б, щоб це не перетворювалось в «23 фєвраля» - маю на увазі з «носочками і брітвеними прінадлєжностями». Тому мені було важливо, щоб в залі були хлопці і дівчата, які були на фронті, а також люди, які побачать цих людей і зіграють з ними.  Мені хотілося, щоб люди спробували себе в інтелектуальних іграх, - ті, хто вже грали і ті, що ніколи ще не пробували. І нагода була цілком хороша, правильна – зіграти ще раз, щоб нам на голови не сипалися бомби», - поділився враженням від гри інтелектуал.

Турнір видався вдалим і у організаторів щодо нього – дуже амбітні плани. З одного боку, як вже зазначалося, Інтелектуальні ігри нескорених мають шанс стати повноцінним щорічним турніром. З іншого – вже є ідея перетворити його на один з етапів психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС. Таку ідею, зокрема, виношує головний військовий капелан Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ отець Роман Залевський. З одного боку він вбачає потенціал у залученні до участі у турнірі ширшого представництва «силовиків» - поліцейських, рятувальників, військовослужбовці інших військових частин (не лише Національної гвардії), які дислокуються на Прикарпатті, а з іншого – виношує ідеї проведення подібних ігор безпосередньо у військових частинах, в тому числі тих, які виконують завдання за призначенням у районах бойових дій.25 Жовтня 2021 p.
©http://briz.if.ua/