В Івано-Франківську вшанували пам'ять молодих патріотів-оунівців


Учасників молодіжного оунівського підпілля, які загинули у бою з «енкаведистами» у квітні 1949 року, вшанували 14 жовтня – в День захисників і захисниць України в Івано-Франківську.

6 квітня 1949 року НКВС викрило криївку у селі Княгинин (в даний час – район Княгинин міста Івано-Франківська), у якій переховувались члени відділу пропаганди проводу ОУН Василь Гросберг, Ганна Соколовська та Ганна Сапіжак.

В даний час на місці знищеної криївки в результаті співпраці міської громади та місцевого забудівника споруджено монумент в пам’ять про загиблих молодих патріотів.

14 жовтня отці місцевого Храму Покрови Пресвятої Діви  Марії УГКЦ відслужили біля монументу  панахиду за загиблими за участю представників міської влади та громадськості Княгинина.

Як зауважив присутній на заході Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, загиблим патріотам було трохи більше, ніж 20 років. При цьому нині відкриті архівні документи свідчать про те, що виказав криївку їх рідний.

«Зараз архіви відкриваються. Був поганий доступ до архівів, але сьогодні уже приблизно знаємо обставини загибелі. На жаль, дуже трагічна ця історія. Сьогодні архіви показують Служби безпеки про те, що один з рідних не витримав тортури і показав на це місце. І, що важливо, коли читаєш цей протокол, документ, коли прийшли до цих молодих людей – це молоді люди тоді були – їм трошки більше, як по 20 років, - і один з рідних – батько просив, щоб вони здалися і їх помилують, що їм дадуть можливість жити, але молоді люди, навіть маючи рідних, вони вирішили віддати своє життя, щоб ми сьогодні мали нашу українську незалежну державу, - зазначив міський голова.15 Жовтня 2021 p.
©http://briz.if.ua/