У Манявському монастирі звершили чин прославлення манявських святих


У Хрестовоздвиженському храмі Манявського монастиря звершив святкову Божественну літургію блаженнійший Митрополит Епіфаній.

В день свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, храм відзначає не лише своє престольне свято, а й визначну подію: вперше в цій обителі був звершений Чин прославлення манявських святих.  

Нагадаємо, два місяці тому, 27 липня 2021 року, Священний Синод Православної Церкви України постановив долучити до лику місцевошанованих святих Івано-Франківсько-Галицької єпархії 23 насельники Великого Манявського Хрестовоздвиженського скита, які прийняли мученицьку смерть у 1676 році, під час нападу на скит турецько-татарського загону. Ці мученики стали для всіх нас прикладом виконання не тільки закону Божого, але і волі Божої, а також волі людини, яка повністю доручила себе Христу.

Звертаючись до вірян з першосвятительським словом, Митрополит Епіфаній зазначив, що всечесна братія Манявського монастиря зараз має ще більше небесних покровителів. «Свого часу ми прославили преподобних отців Іова і Феодосія Манявських, а зараз до лику святих долучилися й інші, які подвизалися на цьому святому і благословенному місці. Тому по-особливому ми сьогодні звертаємося у своїх молитвах до новопрославлених святих, щоб вони там, перед Престолом Всевишнього, підносили наші молитви і прохання, щоби Господь наші молитви виконував на благо», – сказав Предстоятель.

Тож нехай ці новопрославлені мученики, насельники Великого Хрестовоздвиженського Манявського скита – ієромонахи, ієродиякони, монахи та послушники – будуть ангелами-охоронцями і швидкими помічниками нашого побожного народу!

 29 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/