На Франківщині за серпень виявлено 30 тубекульозних хворих


Зважаючи на актуальність проблеми, медичні послуги з діагностики та лікування туберкульозу увійшли до Програми медичних гарантій.

Допомогу дорослим та дітям, які мають діагноз “туберкульоз”, наразі надають 47 спеціалізованих медичних закладів в країні. На Івано-Франківщині це – КНП "Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради".

У межах Програми медичних гарантій, пацієнт з туберкульозом отримує безоплатно:

З 2021р. у Програмі медичних гарантій з’явився пакет«Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». Відтепер пацієнти мають змогу лікуватися під наглядом свого лікаря в більш комфортних умовах.  Лікар  контролюватиме вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

Для пацієнтів з’явилася можливість отримувати медичну допомогу за місцем проживання, не витрачаючи при цьому часу і грошей на доїзд в обласний центр. 

До пакету входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка хворих. Надавачі послуг, в межах пакету, зобов'язані здійснювати:

В Івано-Франківській областітаких медичних закладів, які підписали з НСЗУ договір на надання допомоги пацієнтам з туберкульозом, – 21.

Загалом понад півтори тисячі хворих на туберкульоз виявлено у серпні 2021 року в Україні. Найбільше  –  на Одещині, найменше в Луганській області

Наразі Україна входить до десяти країн світу з найбільшою кількістю випадків захворювань на туберкульоз серед населення. 

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, в Україні за 2020 рік кількість уперше зареєстрованих захворювань на туберкульоз, включно з його рецидивами, становила 17,593 тис. або 42,2 на 100 тис. населення.

За серпень поточного року в країні виявлено 1512 хворих на туберкульоз, включно з рецидивами. Найбільше хворих зареєстровано в Одеській (233) , Дніпропетровській (175) та Львівській (97) областях. Найменше - у Луганській (13), Чернівецькій (17) та Тернопільській (20) областях.

** Враховані дані з підконтрольних Уряду України територій.24 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/