Понад 5% людей із загальної популяції мали в своєму житті хоча б один епілептичний приступ


Таку невеселу статистику озвучили на селекторній нараді «Медико-соціальні аспекти епілепсії у дітей» або «Виведи епілепсію з тіні». Участь в нараді взяли заступник начальника ГУОЗ ОДА Зоя Ціхонь, головні штатні спеціалісти управління охорони здоров’я, а також представники соціальної служби та управління освіти і науки, молоді та спорту.

На нараді розглянули питання про соціальні аспекти епілепсії, а також про навчання та профорієнтацію дітей з епілепсією. Покладені завдання розглядали з трьох сторін – управління охорони здоров’я, управління освіти і науки, молоді та спорту й управління соціальної політики.

Епілепсія – одне з найбільш поширених захворювань у світі. Понад 5% людей із загальної популяції мали в своєму житті хоча б один епілептичний приступ, а від 1 % до 2% - повторний. Таким чином, кількість хворих на цю недугу складає не менше 30 млн. Виходячи зі світового показника, можна вирахувати, що в Україні кількість людей з епілепсією складає біля 800 тис. Отримати точний показник поширення епілепсії в нашій країні дуже важко, тому що люди дуже часто стараються приховати свій діагноз. Також діагноз «епілепсія» маскується під багатьма іншими станами, які не враховуються статистикою. Страх діагнозу епілепсії пов'язаний з багатьма факторами: громадський осуд, страшні клінічні прояви хвороби, постійним очікуванням наступного приступу і неможливістю його контролювати. На жаль, в соціумі спостерігається негативне ставлення до людей з епілепсією.

Під час приступу вигляд людини не можна назвати приємним, що й викликає в оточуючих негативні емоції, а в самого пацієнта відчуття беззахисності, відторгну тості. Насправді люди з епілепсією нічим не відрізняються від інших і мають нормальний інтелект, а іноді і вище середнього рівня. Доведено, що епілептичні приступи – це не психічне захворювання, а неврологічне.

Найчастіше епілепсія зустрічається у дітей. В дитячому віці епілептичні приступи бувають у 5-10 разів частіше, ніж у дорослих. Приступи у дітей характеризуються не тільки високою частотністю, але й більшим степенем вираження. Саме в цей період, коли йде інтенсивний розвиток мозку, важкий перебіг епілепсії може привести до вторинних змін зі сторони інтелекту і психіки дитини.

Щоб досягти результату у вирішенні цієї проблеми слід об’єднати зусилля і медиків, і соціальних служб і працівників освіти.

Лілія Романюк



4 Грудня 2012 p.
©http://briz.if.ua/