Волонтер АТО, засновник проєкту "Аеророзвідка" Володимир Кочетквов-Сукач постав перед іванофранківцями з кіноекрану


Біографічний документальний кінофільм «Небесний координатор» презентували вчора в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Кінострічку роботи режисера-ветерана АТО Євгена Трегубова (позивний «Ярило») присвячено знаковій, ба навіть легендарній особистості у новітній, постмайданній історії України – волонтеру-атовцеві, засновнику волонтерського проєкту «Аеророзвідка» Володимиру Кочеткову-Сукачу (позивний «Чубака»).

Волонтер АТО, засновник проєкту "Аеророзвідка" Володимир Кочетквов-Сукач постав перед іванофранківцями з кіноекрану

У березні 2015 року Володимир загинув поблизу міста Красногорівка під окупованим Донецьком, підірвавшись на розтяжці.

Місце презентації – Івано-Франківський драмтеатр – обрано невипадково.

По-перше, театр вже має досвід подібних заходів. «Вже віднедавна ми маємо ще таку паралельну складову нашої діяльності. Сьогодні буде вдруге презентований не театральний продукт, а кінематографічний, - розповів директор театру Ростислав Держипільський, - Більше двох місяців тому в стінах нашого театру  була презентована стрічка, також присвячена російсько-українській війні, – «Трохи вище неба». Це, власне, документальна стрічка про хлопців-героїв «кіборгів», які захищали Україну у Донецькому аеропорту. Тоді ми пройшли якийсь такий підготовчий етап, тому що ми спробували, здобули, підлаштували наш новий проєктор, екран і апаратуру…»

Крім того, колектив Івано-Франківського драмтеатру та режисера фільму «Небесний координатор» Євгена Трегубова об’єднують дружба та співпраця. Митець брав участь у виставі режисера Олексія Гнатковського «Дванадцята ніч» за однойменною комедією Вільяма Шекспіра – проєкті, спрямованому на реабілітацію учасників АТО, який, нагадаємо, торік здобув перше місце у Всеукраїнській премії «Гра» в номінації «Кращий пошуково-експериментальний проєкт».

Євген Трегубов особисто знав героя свого фільму – Володимира Кочеткова-Сукача ще до Майдану (їхні діти разом ходили до школи), проте по-справжньому їх зблизила війна на Донбасі. Це і зіграло ключову роль, спонукавши митця взятися за творення стрічки.

Крім того, митець переконаний: необхідно документувати теперішнє, щоб не допустити паплюження історії в майбутньому. Тому для Євгена його фільм – ще й елемент створення пантеону нових українських героїв.

«Зараз суспільство знаходиться у такій стадії, коли ми робимо новий крок у наше майбутнє. Треба документувати всі події, які зараз відбуваються, бо в принципі та ситуація, яка є сьогодні, сталася тому, що нашу історію спаплюжено. Взяли архіви – переробили їх під свій лад, взяли матеріали – замінили їх тими ідеями, які були загарбникам вигідні. А ми зараз маємо можливість не тільки на папері та в усній формі передавати інформацію про наших героїв, про наші здобуття, а засобами інформації – відео, інтернету і т.д. – ресурсів дуже багато. І ми зараз створюємо новий пантеон наших героїв. І ми створюємо, не вигадуючи, а беручи тих людей, які або загинули за Україну, або зараз воюють за Україну, або в соціальній сфері, в театральній сфері роблять свою війну», -  розповів режисер.

Ідею фільму виносили три роки. З фінансуванням допоміг Укораїнський культурний фонд.

Стрічка складається з чотирьох частин: «Друзі», «Майдан», «Війна» та «Аеророзвідка», у яких за допомогою спогадів самого засновника «Аеророзвідки», записаних ним на персональній сторінці у фейсбуці; інтерв’ю з людьми, дотичними до усіх вказаних сфер життя героя фільму, та художнього відтворення деяких епізодів з його життя, показано еволюцію особистості героя Володимира Кочеткова-Сукача на фоні буремних подій Майдану та російсько-української війни.

 

«Починає він свій фейсбук російською мовою, і дуже такий в нього стиль, скажемо так, пацифістичний: на Майдані він за те, щоби все без кровопролиття пройшло, але потім, коли події його закручують, ми відчуваємо уже зміну мови, він починає говорити українською. І от ця трансформація, яка відбувається не тільки з ним, а з нами усіма, я намагався втілити у цьому проєкті», - розповів автор фільму.



21 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/