Магніт для інвестицій. У Калуській ТГ створили індустріальний парк


Магніт для інвестицій. У Калуській ТГ створили індустріальний паркУ Калуській міській ТГ постане індустріальний парк, з яким у громаді пов’язують перспективи її розвитку, зокрема щодо залучення інвестицій.

Як повідомили у Калуській ТГ, результатом спільної співпраці ТОВ «Ч.А.С.» та управління економічного розвитку Калуської міської ради стало створення індустріального парку, який наказом Мінекономіки від 30.08.2021 №483 внесено до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Ініціатором створення індустріального парку є ТОВ «Ч.А.С.». Парк розташований на земельній ділянці загальною площею понад 18 тис га у Калуші у приміщенні колишнього заводу «Карпатнафтомаш». Нині тут на завершальній стадії капітальна реконструкція приміщення площею 7 тис. кв. м.     

У розмові з журналісткою «Галичини» начальник управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрій Соколовський наголосив: «З огляду на те, що в місті Калуші на базі колишнього заводу «Карпатнафтомаш», де свого часу працювало близько 2,5 тис. працівників і площа підприємства становить 55 тис. кв. м. приміщення є вільними, тому тут розпочато масштабну реконструкцію. З метою відновлення виробництва та залучення інвесторів було прийнято рішення про створення індустріального парку. Калуська ТГ підтримала цю ідею, ми також звернулися з відповідним листом до Міністерства економіки про підтримку проєкту, оскільки це сприятиме створенню нових робочих місць, відновленню виробництва, а також покращенню інвестиційного клімату громади. Днями у Верховній раді прийняли закон, яким передбачено низку преференцій для індустріальних парків, що дасть можливість більшою мірою залучати інвестиції, у тому числі й іноземні. Також у парламенті ще чекають другого читання два законопроєкти, якими запропоновано пільги, зокрема щодо плати за землю, не оподаткування обладнання, яке завозитимуть інвестори на територію індустріальних парків. Це дасть широкі можливості для інвестицій, створення нових робочих місць і надходжень до місцевих бюджетів».

Відповідно до розробленої концепції індустріального парку є певні напрямки його діяльності, це зокрема: машинобудування, виробництво машин та приладів електротехнічної промисловості, деревообробне та меблеве виробництво, металообробна промисловість, виробництво оздоблюваних матеріалів, виробництво будівельних та теплоізоляційних матеріалів, переробка полімерів, виробництво пластмасових виробів.

Партнерство між Калуською міською радою та бізнесом – шлях до залучення інвестицій для сталого розвитку громади, переконані у Калуській ТГ.

Коментар до теми:

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій СТЕФАНЧУК:

– Верховна рада України прийняла важливий проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямований на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках, що дозволить сприяти розвитку індустріальних парків та підвищить рівень регіонального розвитку в територіальних громадах. Адже в законі передбачено компенсацію суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків – 50 відсотків витрат на підключення та приєднання до електромереж, компенсацію учасникам індустріальних парків частини відсоткових платежів за кредитами. Саме ці кроки стануть магнітом для малого та середнього бізнесу, який має намір розвиватися, а головне наповнювати місцеві бюджети. Також закон передбачає чіткі підстави для виключення індустріального парку з Реєстру індустріальних парків – це дає можливість громадам зрозуміти умови, які вони мають виконувати.

Впевнено можна сказати, що країни світу, які розвивають та планують залучати іноземні інвестиції, підтримують створення індустріальних паркі, зокрема у Китаї наразі їх 375, там акумулюється близько 25 відсотків всіх прямих іноземних інвестицій, у Туреччині за останні 30 років створено 346 індустріальних парків, понад 80 відсотків прямих іноземних інвестицій зосереджено саме в них. Тому ці кроки вітають територіальні громади, які готові працювати та включитися в конкуренцію за локальний бізнес й іноземні інвестиції.

Оксана ПРОЦЮК



13 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/