Прикарпатські работодавці заборгували своїм працівникам близько пів сотні мільйонів гривень зарплати


Прикарпатські работодавці заборгували своїм працівникам близько пів сотні мільйонів гривень зарплати. Фото з відкритих джерел ілюстративнеПрикарпатські роботодавці заборгували найманим працівникам близько пів сотні мільйонів гривень заробітної платні.

Про це БРІЗу повідомили у Головному управління статистики в Івано-Франківській області.

Як зазначається, станом на 1 серпня загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій області склала 49 мільйонів гривень, що становить 2,1% фонду заробітної плати, нарахованого за липень. При цьому за липень місяць заборгованість із виплати зазросла на 1,8 мільйона гривень, тобто на 3,8%.

За даними статистики, основна частка суми боргу припадала на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (46,5%) та промисловість (41,3%).

При цьому найбільш суттєве збільшення суми невиплаченої заробітної плати у липні цього року спостерігалося у сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності(на 930,8 тисячі гривень), сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (на 546,6 тисячі гривень), сільському, лісовому та рибному господарстві (на 287,7 тисячі гривень). Збільшилась заборгованість і перед працівниками підприємств, що здійснюють операції з нерухомим майном (на 69,9 тисячі гривень), сфери мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (на 60,8 тисячі гривень) та тимчасового розміщування й організації харчування (на 20,5 тисячі гривень).

Разом з тим, зменшення заборгованості відбулося в промисловості (на 45,5 тисячі гривень), у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (на 38,1 тисячі гривень), надання інших видів послуг (на 17,4 тисячі гривень).

Кількість  працівників,  які  своєчасно  не  отримали  заробітну  плату,  на 1 серпня цього року становила 1 881 особу, що складає 1% середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці області.Кожному із зазначених працівників не було виплаченовсередньомупо 26,1тисячі гривень, щоу 2,1 раза перевищує середню заробітнуплату за липень 2021року.

В той же час, як стверджують у Головному управлінні статистики в області, заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів на 1серпня 2021рокувідсутня.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне7 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/