В Івано-Франківську невакцинованим хворим на COVID-19 матеріальну допомогу з бюджету не даватимуть?


Оперативна нарада у Івано-Франківського міського голови 7 вересня 2021 рокуДепартамент соціальної політики Івано-Франківської міської ради відтепер при підготовці проєкту рішення виконавчого комітету щодо виділення матеріальної допомоги особам, які перехворіли на COVID-19, вказуватиме, чи на момент захворювання особа була вакцинована.

Відповідне протокольне доручення директору Департаменту Василю Семанюку дав сьогодні на оперативній нараді в міськвиконкомі Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

З його слів, факт наявності або відсутності щеплень тепер впливатиме на ухвалення виконкому відповідних рішень.

Нагадаємо, виступаючи на нараді, Василь Семанюк, повідомив, що цьогоріч матеріальну допомогу з бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади отримали 3 874 особи, які перехворіли на COVID-19. Загальна сума виплаченої їм допомоги склала 11 189 тисяч гривень. При цьому, зі слів чиновника, кількість звернень громадян вказаної категорії щодо виділення їм матеріальної допомоги залишається великою. «Багато: люди звертаються практично щотижня є в межах десь 200, 300, 500 звернень мешканців, які хворіли. Це тільки 2021-й рік. Так само і в минулому році виділяли», - розповів пан Семанюк.

«Будь ласка, тепер, якщо звертаються за матеріальну допомогу, будь ласка вказуйте: чи вакциновані були, чи не були вакциновані… Ну а як? Тобто, якщо людина була вакцинована і вона захворіла, то зрозуміло. А якщо людина не скористалася цим правом і звертається на матеріальну допомогу… Коли не було вакцини, - так. Ми розуміємо, але… Тому будь ласка це вказуйте – від цього буде залежати матеріальна допомога», - доручив керівнику Департаменту соцполітики Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Ініціативу міського голову підтримав його заступник Олександр Левицький, який курує сферу охорони здоров’я. Він переконаний, що нехтування можливістю безкоштовної вакцинації з подальшим дороговартісним лікуванням та зверненням до міської влади з проханням про матеріальну допомогу – прояв безвідповідального ставлення та нераціональне витрачання грошей. «Логіка проста: коли десятки тисяч гривень витрачати на лікування і не скористатися можливістю безкоштовної вакцинації – це безвідповідальне ставлення і не раціональне витрачання коштів – так і є», - зазначив Олександр Левицький.

 

На фото: оперативна нарада у Івано-Франківського міського голови 7 вересня 2021 року7 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/