Спільнота особливих «Дітей Ісуса» відправилася на відпочинок у Карпати


Протягом 10 днів, 30 дітей з особливими потребами зі своїми батьками матимутьможливість повноцінного відпочинку з духовною програмою та дозвіллям в супроводісвященника, реабілітологів та інших спеціалістів.

Спільнота особливих «Дітей Ісуса» відправилася на відпочинок у Карпати. Фото: пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ

Як повідомили у пресслужбі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, 3 вересня, діти з інвалідністю зі спільноти «Діти Ісуса», яка щонеділі збирається при Архікатедральному соборі на недільну Літургію та дозвілля, разом із батьками відправилися на 10-денний відпочинок до Микуличина. Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ спільно з Івано-Франківською обласною радою та Департаментом соціальної політики ОДА вперше організовує відпочинковий табір для дітей з особливими потребами та їх батьків в обласному закладі відпочинку «Карпатські мрії».

Головний спеціаліст Департаменту соціальної політики відділу сім’ї Ольга Зварич розповіла, що в програмі на дітей чекає повноцінний відпочинок з елементами їх особливих освітніх потреб.

Спільнота особливих «Дітей Ісуса» відправилася на відпочинок у Карпати. Фото: пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ

«Ми хотіли організувати відпочинок не тільки для дітей, але і для батьків. Наволонтерських засадах до організації долучалися спеціалісти з Києва для того, щобпровести навчання для вихователів табору. З дітьми будуть працювати психологи,реабілітологи, дефектологи, священник, вихователі, які будутьСпільнота «Діти Ісуса» народилася понад рік тому. Її духівник отець Іван Стефурак розповідає, що Церкві вдалося об'єднати осіб різних вікових категорій з різною складністю особливих можливостей. 

«Нам важливий формат співпраці такого трикутника «держава-батьки-церква». Ціособливі діти не мають бути виключені з жодного соціального прошарку. Гуманністьсуспільства визначається тим, наскільки ми з любов’ю ставимося до похилих віком таосіб з особливими потребами», – наголосив отець Іван.

Священнослужитель вже мав подібний досвід в студентському віці, навчаючись в Римі.Тому отець Іван акцентував на тому, що проблема особливих діток повинна виходитипоза приватність і набувати якомога більшої соціальності.«Такі особливі діти – ще одна варта над нашим містом, тому що вони показуютьсправжність і багато чого можуть нас навчити. Ми повинні взяти їх на поруки, щоб цестало справою всього суспільства, адже, нажаль, жодна сім’я не є від цьогозастрахована. Страхівкою для всіх має якраз стати те, що такі дітки не повинні бутизалишеними один на один з батьками, але бути під увагою та опікою всьогосуспільства», – зазначив духівник спільноти.

Спільнота особливих «Дітей Ісуса» відправилася на відпочинок у Карпати. Фото: пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ

Програма, розроблена Департаментом соціальної політики, буде поєднуватися здуховною. Щодня учасники молитимуться Літургію та матимуть можливість для духовноїрозмови. Один з важливих аспектів – відпочинок для батьків, які весь вільний часпроводять зі своїми дітьми.Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічногорозвитку та інвестицій Назарій Іванів розповів про те, що даний проєкт спільний дляІвано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Івано-Франківської обласної ради.«Голова обласної ради Олександр Сич з радістю підтримав цю пропозицію, тадепутатський корпус також погодився на реалізацію ідеї. З цього приводу ми організовували кілька нарад, адже для дітей зі складними формами інвалідності ми шукали найкращих спеціалістів та реабілітологів. Велика подяка керівникуДепартаменту соцполітики ОДА Володимиру Корженьовському, який займався організацієюпрограми. Обласна рада зі свого боку виділила з бюджету понад 240 тисяч гривень на фінансування проживання, харчування та оплату праці усіх, хто буде працювати з дітьми протягом 10 днів», – стверджує Назарій Іванів.

Відпочинковий табір, вперше організований для 60 осіб – дітей з особливими потребамита їх батьків, завершиться 12 вересня.

 

Фото: пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ6 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/