Прикарпатські рятувальники провели командно-штабні навчання на території Домбровського кар’єру


Прикарпатські рятувальники систематично проводять тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
Так, 3 вересня у місті Калуш на території Домбровського кар’єру відбулося командно-штабне навчання з органами управління та силами цивільного захисту Калуської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області.
Перший етап навчань полягав в організації роботи органів управління, міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації.
Під час другого етапу навчань відбулось практичне відпрацювання. За легендою навчань, на пункт зв’язку 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини 3-го Державного пожежно-рятувального загону міста Калуш надійшло повідомлення від чергового управління з питань НС Калуської міської ради про те, що відбувся стрімкий підйом рівня води у річці Сівка. В результаті чого поваленими деревами та залишками дерев’яних конструкцій будівель загромаджено дорогу, що в свою чергу ускладнює пропуск води та призводить до затоплення території дачного масиву «Хімік», мешканці, котрі там знаходяться просять про допомогу.
До місця виклику направлено два відділення 6 ДПРЧ та 1 човен. Прибувши до місця події, начальник чергового караулу проводить розвідку та уточнює інформацію про те, що місцеві мешканці не встигли власними транспортними засобами залишити місце події, водою було змито та пошкоджено (деформовано) деякі транспортні засоби, а люди, котрі в них знаходяться, не можуть самостійно вибратись та потребують допомоги. Також водою віднесено на значну відстань місцевих мешканців, які самостійно не можуть вибратись з води, а деякі, рятуючись знаходяться на деревах та потребують допомоги. Чаша Домбровського кар’єру наповнюється паводковими водами річки Сівка.
Додатково для надання допомоги населенню направлено сили та засоби Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС в області, зокрема, групу рятувальних робіт Аварійно-рятувальної частини, також рятувальників Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини, та групу водолазно-рятувальних робіт.
Рятувальники 6-ї ДПРЧ проводять роботи по розчищенню дороги від дерев’яних конструкцій будівель та повалених дерев для пропуску води, а також на човні проводять рятування з води місцевих мешканців, які самостійно не можуть вибратись. Тим часом рятувальники групи рятувальних робіт за допомогою спеціального обладнання здійснюють деблокування потерпілих з деформованих та пошкоджених автомобілів.
Гірські рятувальники на снігоболотоходах “БОГУН” і на катамарані дістаються до потерпілих та за допомогою рятувальних засобів проводять рятувальні роботи, витягують постраждалих на борт снігоболотоходів та транспортують їх до берега найкоротшим шляхом і передають працівникам карети ШМД.
З метою недопущення зростання рівня рідкої фази в чаші кар’єру за допомогою інженерної техніки невідкладно розпочали роботи щодо засипання промоїни у північному борті Домбровського кар’єру.
Умовну надзвичайну ситуацію ліквідовано.
По завершенні навчань відбулось підбиття підсумків. Було надано оцінку дії органів управління та сил цивільного захисту Калуської міської ланки територіальної підсистеми ЄДС цивільного захисту під час загрози та виникнення надзвичайних ситуацій на території Калуського гірничо-промислового комплексу.
 


3 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/