Відбудуться Дні польської культури в Івано-Франківську


Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську вже вшосте запрошує гостей та мешканців міста до участі в Днях польської культури. Події в рамках ініціативи відбуватимуться у різних локаціях міста з 3 по 5 вересня 2021 року.

У програмі передбачено словесно-музичне дійство присвячене польським поетам Ципріану Камілю Норвіду та Кшиштофу Камілю Бачинському, читання драми Ґабріелі Запольської „Моральність пані Дульської”, виступ львівського мистецького кабаре „Четверта рано”, а також креативний тренінг з робототехніки для дітей та молоді.

Головною метою цьогорічних заходів є популяризація польської культури, мови та традицій, а також представлення важливих постатей польської історіографії. Нижче представляємо детальну інформацію про події.

Заінавгурує 6-ті Дні польської культури словесно-музичне дійство із циклу „Поезіє, що в імені Твоєму?”. Творчість Ципріана Каміля Норвіда та Кшиштофа Каміля Бачинського. Подія відбудеться 3 вересня о 18:00 год. в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки.

Під час виступу глядачі зануряться спершу в період поділів Польщі та познайомляться із творчістю поета-вигнанця, незламного патріота своєї вітчизни Ципріана Каміля Норвіда. Пізніше натомість перенесуться у період ІІ світової війни та Варшавського повстання і познайомляться з найвідомішим поетом покоління Колумбів – молодих людей, які брали активну участь у боротьбі з гітлерівськими окупантами – Кшиштофом Камілем Бачинським.

Наступним елементом цьогорічних Днів польської культури будуть Національні читання 2021. „Моральність пані Дульської” Ґабріелі Запольської. Всі охочі зможуть послухати цю відому польську п’єсу 4 вересня о 12:00 год. у Фортечній галереї „Бастіон”.

Акцію Національних читань було започатковано у 2012 році. Під час цьогорічної, десятої едиції шанувальники польської літератури познайомляться з надзвичайним твором із сильним соціальним змістом, який викриває лицемірство, фальш і нещирість, несе моральний переказ, а своєю справедливістю знищує зло.

У суботній вечір, о 18:00 год. у Гранд кафе Львівське мистецьке кабаре „Четверта рано” представить програму „Львівське сердухо”. Музика, пісні, танці, вірші та гумор, забава та зворушення – це все чекає на франківську публіку.

Кабаре „Четверта ранку” було створене у 2015 році як шана багатим традиціям львівської культури, яку творили до початку ІІ світової війни єврейські, польські та українські митці, виступаючи на чисельних кабаретних сценах Львова. Вистави кабаре не тільки викликають сміх, але й змушують глибоко замислитися, знаходять відгук у серцях, зачіпають ностальгійні нотки, змушуючи публіку зронити сльози сентиментальності.

На завершення 6-ихДнів польської культури в Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську від 11:00 години триватиме креативний тренінг з робототехніки для дітей та молоді „Байками роботів”.

Це буде нагода познайомитися з творчістю Станіслава Лема, літературного патрона 2021 року. Дізнаючись про його гротескно-казкову збірку оповідань „Байки роботів”, молоді учасники не тільки пізнають постать відомого письменника, але й створять власного робота. Безперечно, буде динамічно, весело і фантастично-науково.

Безкоштовні запрошенняна заходи можна отримати в Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, що на вул. Січових Стрільців, 56. Час роботи офісу: вівторок-субота, 11:00-19:00 год.

Цьогорічне видання Днів польської культури в Івано-Франківську відбувається за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща у Львові й Фонду „Свобода та демократія”.

Дні польської культури є циклічним заходом, організованим Центром польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську з 2016 року. Це свято польської культури щорічно містить у собі різноманітні виставки, театральні постановки, літературно-музичні концерти чи цікаві заняття для дітей та молоді.1 Вересня 2021 p.
©http://briz.if.ua/