Зареєстровані в Україні вакцини є достатньо ефективними проти штаму «Дельта» коронавірусу – Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб


Зареєстровані в Україні вакцини є достатньо ефективними проти штаму «Дельта» коронавірусу – Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб. Фото з відкритих джерел ілюстративнеВакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech є на 88% ефективною проти штаму «Дельта» вірусу SARS-CoV-2, - стверджують у Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з посиланням на досліження, проведені управлінням охорони здоров’я Великої Британії.

Як зазначається, за результатами вказаних досліджень, вакцина AstraZeneсa демонструє ефективність 67% проти варіанту «Дельта» коронавірусу.

При цьому, ефективність вакцини від Pfizer-BioNTech у запобіганні госпіталізації для варіанта «Дельта» складає 96%, а вакцини від AstraZeneca — 92%.

В Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб також відзначили, що відповід до попередньої публікації нерецензованого канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 до травня 2021 року, вакцина від Moderna (mRNA-1273) продемонструвала ефективність проти симптоматичного захворювання, викликаного варіантом «Дельта», у 72% після однієї дози. При цьому ефективність вакцини в запобіганні госпіталізації та смерті для варіанта «Дельта» після однієї дози склало 96%.

У Центрі також повідомили, що протягом минулих вихідних на Прикарпатті щеплення першою дозою вакцини отримали 903 людини (480 - у суботу, 28 серпня, та 423 – в неділю, 29 серпня), ще 1 986 прикарпатців щепилися другою дозою (1 088 – у суботу та 898 – у неділю).

Всього за період кампанії з вакцинації щеплення першою дозою вакцини отримали 124 169 прикарпатців. З них 82 206 осіб вже завершили імунізацію, щепившись другою дозою.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне30 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/