Рятувальники провели профілактичне відпрацювання житлового сектору


Профілактичні заходи та відпрацювання - один із найдієвіших способів запобігання виникненню пожеж та нещасних випадків, тож рятувальники Прикарпаття проводять їх щоденно.

Зокрема, 26 серпня, з метою покращення протипожежного захисту житлового фонду та навчання населення правилам пожежної безпеки в побуті, працівниками Надвірнянського РУ Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області було проведено відпрацювання житлового сектору с. Красна Надвірнянського району.

У ході відпрацювання першочергово зверталась увага на помешкання осіб, що відносяться до групи ризику: самотніх осіб похилого віку, багатодітних сімей, громадян, які зловживають спиртними напоями, неблагополучних сімей, інвалідів та тих, що потребують соціальної підтримки.

Рятувальники нагадали громадянам правила пожежної безпеки та розповіли про порядок дій у разі виникнення займання.

Громадянам також було вручено листівки, плакати та пам’ятки з основними правилами пожежної безпеки у побуті та безпеки життєдіяльності. Разом з тим, під час рейду рятувальники звертали увагу господарів на стан пожежної безпеки в житлових будинках, стан електропроводки тощо.

Рятувальники області звертаються до усіх громадян з проханням бути уважними та обережними у поводженні з вогнем, а також при користуванні електропобутовими та газовими приладами. Дбайте про свою безпеку та безпеку ближніх! У разі виникнення пожежі чи надзвичайної ситуації негайно телефонуйте за номером 101.

 

Пам'ятайте!

- не використовуйте для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади та газові кухонні плити;

- у разі використання серійних нагрівальних пристроїв, установіть їх таким чином, щоб уникнути перекидання, також обмежте доступ до них дітей;

- витримуйте відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій;

- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;

- не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкнені в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;

- не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;

- тримайте запальнички та сірники у недоступних для дітей місцях;

- ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися із сірниками й запальничками та вважати їх іграшками;

- у вас мають бути в наявності первинні засоби пожежогасіння.

У разі пожежі, задимленості, загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів – телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!
 26 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/