У Івано-Франківську донори здавали кров, милуючись мистецтвом


Сьогодні у Івано-Франківську відбулася непересічна подія під назвою «Мистецтво донорства». Це проєкт, де донори мали змогу здати кров, милуючись картинами. Акцію провели у торговому центрі МЕНС.

У Івано-Франківську донори здавали кров, милуючись мистецтвом

На виставці були представлені найкращі роботи Міжнародного фестивалю-конкурсу DonorUA ART Project із різних куточків світу, а саме: Бразилії, Нової Зеландії, Грузії, України, США, Китаю тощо. А також під час акції звучала музика у виконанні Quattro Corde String Ensemble.

У Івано-Франківську донори здавали кров, милуючись мистецтвом

«Цей проєкт має для нас дуже велике значення, адже ми хочемо зламати стереотип про те, що донорство це – страшно, боляче та неприємно та його можна робити лише в спеціальних умовах. Насправді, донорство – це доступно. Донором може стати кожна здорова людина та зробити це в зручний час і зручний для себе спосіб. І центр крові, і торговий центр виявили бажання продовжити подібну акцію. Попередньо ми погодили, що такі виїзні ініціативи саме в торговому центрі будуть відбуватися хоча би раз на квартал. Також із центром крові ми розглядаємо інші локації, щоби робити відкриті дні донора в цікавих місцях і залучати нових людей до донорського руху», – сказала координаторка платформи ДонорUA Людмила Лінник.

У Івано-Франківську донори здавали кров, милуючись мистецтвом

На подію команда ДонорUA отримала 52 реєстрації, а завітати змогло 40 осіб. У деяких виявили протипоказання, про які вони не знали, також були люди з низьким рівнем гемоглобіну, тому не всі змогли долучитися до порятунку життя, хоча неймовірно хотіли це зробити. Але донорів допускають до здавання крові лише після підтвердження задовільного стану здоров’я. Загалом сьогодні удалося зробити 29 повних донацій, а отже, спільними зусиллями вдалося врятувати до 87 життів. Кожен донор отримав довідку про кровоздавання, яка дає право на додатковий вихідний день, а також – результати аналізів на віл/снід, гепатит B, C, сифіліс, групу та формулу крові.

У Івано-Франківську донори здавали кров, милуючись мистецтвом

«Важливо постійно руйнувати стереотипи про кров і донорство. Існує дуже багато людей, які хотіли би здати кров. Часто вони приходять перший раз саме у такі несподівані локації. Сьогодні було багато людей, які долучилися до донорства вперше, бо раніше не наважувалися. Локація допомогла перебороти страх. Тішимося, що в Івано-Франківську з’явилися нові донори», – наголосила медична директорка Прикарпатського обласного центру служби крові Івано-Франківської обласної ради Ірина Федик.21 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/