На Прикарпатті повністю імунізовано проти ковіду 4,7% населення


На Прикарпатті повністю імунізовано проти ковіду 4,7% населення. Фото з відкритих джерел ілюстративне4,7% населення Прикарпаття вже повністю вакцинувались проти COVID-19, щепившись двома дозами вакцини.

Відповідну статистику оприлюднили у Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Як зазначається, станом на 20 серпня щеплення першою дозою вакцини отримали 116 231 дорослих мешканців області. З них 64 626 людей вже повністю імунізувались, отримавши другу дозу вакцини.

Наразі досить низьким залишається число імунізованих дітей віком від 12 років. За даними Центру, на сьогоднішній день лише 64 дитини отримали щеплення першою дозою та лише 1 дитина – другою дозою вакцини.

Як повідомили у Державній установі, в області проведено 19 щеплень дітям віком від 12 до 15 років та 46 щеплень – дітям віком від 16 до 17 років.

Вакцинація дітей проводиться виключно вакциною Comirnaty/Pfizer.

При цьому Міністерство охорони здоров’я України дозволило, враховуючи наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ та відповідні зміни до інструкції вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech, проводити щеплення дітей віком від 12 років лише за низки випадків, а саме: якщо дитина

- має високий ризик важкого перебігу та розвитку ускладнень від COVID-19 через супутні хвороби, зокрема онкопатології, та не має протипоказань до вакцинації;

- переїжджає жити до країни, де для перетину кордону необхідне міжнародне свідоцтво або сертифікат вакцинації;

- виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідне міжнародне свідоцтво або сертифікат вакцинації;

- є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів в країні, де для перетину кордону або для участі необхідне міжнародне свідоцтво або сертифікат вакцинації;

- приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer.

Вочевидь з цими обмеженням і пов’язані надто повільні темпи щеплення дітей віком від 12 років проти COVID-19.

За інформацією ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хворою МОЗ України», за минулу добу щеплення першою дозою вакцини отримали 1 336 прикарпатців, щеплення другою дозою – 948 осіб.

Нагадаємо, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради ухвалив рішення про преміювання в 1 тисяча гривень працівників освіти, які щепилися вже двома дозами вакцини.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне20 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/