Поширюється вдвічі швидше, є ризик повторного зараження: прикарпатські медики розповіли про особиливості коронавірусного штаму «Дельта»


Поширюється вдвічі швидше, є ризик повторного зараження: Прикарпатські медики розповіли про особиливості коронавірусного штаму «Дельта» Однією з найважливіших особливостей штаму дельта корона вірусної інфекції COVID-19 є підвищена швидкість поширення нового штаму, - стверджують у Державній установі «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Як зазначається, штам Дельта здатен поширюватись щонайменше вдвічі швидше, ніж дикий штам тобто той, з якого почалась пандемія

У Центрі також зауважили, що, за наявними даними, інфікування штамом «Дельта» має тяжчий перебіг, і відповідно частіше призводить до госпіталізації. В установі також припустили, що для нового штаму характернішим є підвищений шанс повторного зараження. «Сироватка крові перехворілих початковим штамом та штамом Альфа проявляла нижчу здатність до нейтралізації», - йдеться у повідомленні, поширеному Центром.

Що ж до летальності «Дельти», медики наразі не можуть достеменно стверджувати, чи має новий штам вищий показник летальності, ніж його попередники. Пояснюють це збільшенням кількості вакцинованих осіб, що у свою чергу вплинуло на зниження кількості смертельних випадків внаслідок COVID-19. При цьому, тим не менш, не виключають, що у заражених «Дельтою» осіб, ймовірно, є більше шансів померти, ніж у тих, хто заразився іншими штамами вірусу.

При цьому вакцинацію і надалі вважають найбільш ефективним способом вберегтися від нового штаму та можливих негативних наслідків зараження ним. «Стосовно ефективності вакцин: дослідження показують, що зниження ефективності вакцин проти зараження штамом Дельта було вираженим у тих, хто отримав лише одну дозу для вакцин з дводозним режимом.

Наявні вакцини все ще ефективно попереджують інфікування після отримання обох доз, тому важливо якомога швидше пройти повний курс вакцинації», - зазначається в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Як зазначється, останній звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я вказує, що ефективність вакцин проти розвитку симптомів захворювання, а також проти тяжкого його перебігу, залишається на високому рівні. При цьому нейтралізувальна здатність антитіл, утворених після вакцинації, може бути нижчою проти штаму «Дельта» (в основному у 2-5 разів), проте таке зниження зазвичай не має значного впливу на перебіг інфекції.

Серед інших методів попередження поширення вірусу фахівці називають знайомі вже за час пандемії миття рук, носіння масок, що покривають рот та ніс, а також дотримання фізичної дистанції. За можливості необхідно уникати скупчень людей та погано вентильованих приміщень.

Як зазначають в Державній установі, крім штаму «Дельта», у світі зафіксовано також штам «Дельта Плюс», який має всього одну мутацію у порівнянні зі штамом «Дельта». Таку назву новому штаму коронавірусу дали в Індії, проте ВООЗ та інші організації наразі не виносять його окремо від штаму «Дельта». Наразі вважається, що одна мутація, найімовірніше, не спричинить значних змін у поведінці вірусу, проте дослідження тривають.12 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/