У Коломиї розробляють план сталої мобільності міської територіальної громади


У Коломиї розробляють план сталої мобільності міської територіальної громадиУ Коломиї розроблять план сталої мобільності міської територіальної громади.

Про це розповів у фейсбуці Коломийський міський голова Богдан Станіславський.

З його слів, йдеться про стратегічний документ, який визначає транспортну політику міста і регламентує «хто, як і куди їздить: які дороги двосторонні/односторонні; де найкраще обладнати парковку, а де категорично не можна; як зробити так, щоб розвантажити центр від машин» тощо. Розробку плану Коломийська міська рада замовила товариству з обмеженою відповідальністю "UrbanConsulting", фахівці якого, зі слів міського голови мають великий досвід роботи у цій сфері як в Україні, так і за кордоном. «На відміну від класичного транспортного планування, план сталої мобільності враховує потребу у пересуванні кожної людини в місті. Тобто, кожен, незалежно від його фізичних та матеріальних можливостей, має пересуватись містом комфортно; Концепція сталої мобільності передбачає, що на першому місці серед пріоритетів має бути пішохід, потім – велосипедист. Лише після цього йде громадський транспорт, а в самому кінці – приватні автомобілі», - прокоментував ініціативу Богдан Станіславський.

Він зауважив, що програма сталої мобільності міста дозволить оптимізувати мережу громадського транспорту, напрацювати концепцію розвитку велосипедного транспорту та пішохідного руху, визначити критичні зони, а крім того, - розробити  покроковий план впровадження заходів сталого розвитку, включно з оцінкою їхньої вартості. «Тобто ми прагнемо не лише якісного аналізу, а й чітких рішень, щоб напрацювання не залишились просто на папері», - зауважив міський голова.

До розробки плану планують широко залучати громадськість. Для цього спеціально розроблено анкету для онлайн-опитуання. Пройти таке опитування може кожен, зайшовши за посиланням. У такий спосіб ініціатори та розробники плану мають намір зясувати, яким мешканці Коломиї бачать своє місто,

- Враховує думку громади щоб переміщатись у ньому було ефективно з точки зору часу, комфорту, вартості, та як зменшити негативний вплив на довкілля. «Це, фактично, найважливіші завдання. Тож маю до вас прохання: висловлюйте свою думку, не будьте байдужі», - зазначив з даного приводу Богдан Станіславський.12 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/