Прикарпатські рятувальники навчали представників Ланчинської ТГ діям у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру


В період з 10 по 11 серпня поточного року працівники Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області взяли участь у семінар-тренінгу для представників Ланчинської територіальної громади Надвірнянського району Івано-Франківської області, що потерпіла від повені в 2020 році. Даний захід спрямований на підвищення потенціалу та покращення обізнаності представників громади щодо готовності до надзвичайних ситуацій.

Захід відбувся в рамках виконання проєкту «iNSItu: природні рішення постраждалим від паводку громадам» за підтримки Швейцарської Конфедерації. Мета проекту - діючи на місці, підвищити стійкість карпатських громад до паводків та інших надзвичайних ситуацій, спричинених зміною клімату.

Окрім теоретичної частини відбулось практичне відпрацювання реагування на надзвичайні ситуації; порятунок людей на воді; дотримання правил безпеки при проведенні рятувальних робіт; використання протиповеневих бар’єрів, надувних човнів, мотопомп, насосів та інших засобів під час рятувальних робіт; організація та робота Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації і взаємодії зі спеціалізованими службами.

Під час заходу було відпрацьовано вдосконалення злагодженості та оперативності, покращення готовності керівного складу, органів управління Ланчинської територіальної громади діяти і співпрацювати з волонтерами і підрозділами ДСНС України в надзвичайних ситуаціях, пов’язаних з повенями; практичне відпрацювання заходів з реагування на надзвичайні ситуації в територіальній громаді (повінь, сходження селевих потоків, пожежа, зникнення людей). Також присутні ознайомились з рятувальним обладнанням, придбаним для Ланчинської ТГ в рамках проєкту.11 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/