З 8 серпня Україна почала жити в борг у природи


З 8 серпня Україна почала жити у борг природи. З 8 серпня Україна почала жити у борг природи.

Про це повідомили у Державному агентстві водних ресурсів України з посиланням на дані Глобальної мережі екологічного сліду (Global Footprint Network). Як зазначається, експерти Глобальній мережі порахували, що саме 8 серпня у 2021 році для України настав День екологічного боргу.

День екологічного боргу настає тоді, коли кількість використаних ресурсів перевищує той обсяг, який Земля здатна відновити за рік. Щороку фахівці організації Global Footprint Network розраховують окремо для кожної країни та світу загалом дату, коли люди почнуть використовувати природних ресурсів більше, ніж за рік планета зможе відновити. Цьогоріч мешканці планети Земля почали жити в позику у природи 29 липня.

Для порівняння, торік День екоборгу для планети настав дещо пізніше ­– 22 серпня. Фахівці пов’язують це з глобальним карантином у зв’язку з пандемією коронавірусу. Втім, як стверджують у Державному агентстві водних ресурсів України, робити маленькі кроки щодня для того, аби посунути цю дату, може кожен з нас. Для цього не обов’язково чекати окремої нагоди. Варто просто пам’ятати про свідоме споживання природних ресурсів на елементарному побутовому рівні: вчасно закривати кран на кухні, використовувати екологічні мийні засоби, не засмічувати водойми тощо.10 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/