Небезпечні речовини виявили у морозиві із Франції, гумці рожкового дерева з Німеччини та сирі з Туреччини


Небезпечні речовини виявили у морозиві із Франції, гумці рожкового дерева з Німеччини та сирі з ТуреччиниУ низці харчових продуктів, імпортованих в Україну з-за кордону виявлено несанкціоновані речовини.

Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспожислужби в Івано-Франківській області з посиланням на інформацію з системи швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів RASFF.

Зокрема, як зазначається, несанкціоновану речовину етиленоксид було виявлено у стабілізаторі Lugomme, що використовувався у виробництві морозива, яке експортувалося з Франції (виробник: Mars Wrigley Confectionery, Steinbourg) до України (отримувач: ТОВ «ТОРГОВА ФІРМА «РУДЬ», вул. Тваринників, 8 с. Шпитьки, Київська область, 08122).

У свою чергу, несанкціоновану речовину оксид етилену було виявлено у гумці рожкового дерева з Німеччини (постачальник: ROEPER), з якого були виготовлені харчові добавки (Stab 2000, Super Neutrose Boite), що експортувались з Франції (виробник: LOUIS FRANCOIS, Marne la Vallee) до України (отримувач: TOB «ФАРІНА.ЮА», вул. 23 Серпня, буд. 49 В, кім. 25, м. Харків, 61103).

Крім того, було виявлено вміст несанкціонованої речовини добавки-стабілізатора  в м'якому сирі з Туреччини, що експортувався з Польщі (виробник: BEL POLSKA Sp. z.o.o., Poland) до України (отримувач: TOB «Укрлогістика»,  вул. В'ячеслава Чорновола 46А,м. Вишневе, Київська область, 08133).

В обласному ГУ Держпродспоживслужби нагадали, що відповідно до частини 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», якщо оператор ринку вважає або має підстави вважати, що харчові продукти, які він ввіз (переслав) на митну територію України, виробив, переробив або обіг яких здійснює, не відповідають вимогам безпечності, він негайно розпочинає процедуру вилучення цих харчових продуктів з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформує про виявлену невідповідність компетентний орган.

Якщо ж такі харчові продукти могли потенційно потрапити до споживача, оператор ринку інформує споживачів про причини їх вилучення та у разі потреби відкликає харчові продукти, якщо застосування інших заходів є недостатнім для досягнення прийнятного рівня захисту здоров’я споживачів.

Крім того, в установі закликали прикарпатських підприємці у разі виявлення вказаної вище невідповідної продукції в обігу =негайно повідомити  Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звернутись до територіальних управлінь, відділів.

 

ДОВІДКОВО. Що таке етиленоксид

Етиленоксид (окис етилену) – органічна, хімічна речовина, отрута для теплокровних тварин і людини, має канцерогенну, мутагенну, подразнюючу і наркотичну дію.

Прояви такого отруєння: сильний головний біль, задишка, нудота і блювота.

 

 6 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/