У проєкті «Карпатський культурний шлях» обрали Наглядову раду


На установчому засіданні Наглядової ради проєкту «Карпатський культурний шлях», що відбулася 30 липня 2021, обрано її склад: від громадської організації «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» (Головний Бенефіціар) Віктора Рудницького головою Наглядової ради, Марію Ковалів  секретарем Наглядової ради; від Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) (Бенефіціар 1) Раду Біг та Влада Тудора Паску членами Наглядової ради; від Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (Бенефіціар 2): Людмилу Архипову та Лесю Шкіцу членами Наглядової ради.


Як зазначила менеджер проєкту Марія Ковалів, проєкт відповідає європейським принципам, європейській та міжнародній політиці та конвенціям щодо культурної спадщини, зокрема, культурних маршрутів. Знаковим є прийняття Закону України «Про приєднання України до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути. Цим Законом фіксується поняття «культурні маршрути» та приєднання до існуючих та ініціювання нових культурних маршрутів. Це сприятиме популяризації національної культурної спадщини в Україні, як невід’ємної складової спільної європейської історії, туристичного і економічного розвитку країни та регіонів. Зміцнить потенціал культурних маршрутів для культурного співробітництва, сталого територіального розвитку та соціальної згуртованості з особливим фокусом на теми, що мають символічне значення для європейської єдності, історії, культури та цінностей, а також виявлення менш відомих напрямків. Створення «Карпатського культурного шляху» стане первинним та інноваційним продуктом в Україні та Румунії, буде ефективним інструментом для підтримки зростання економічного та туристичного потенціалу регіону  через зміцнення місцевих громад та розбудову туристичних мереж з європейськими партнерами. Більше, ніж просто продукт, пов’язаний з культурним туризмом, культурні маршрути реалізують унікальний, високо диференційоване поєднання культурного (в тому числі нематеріальна спадщина), гастрономічного, історичного, креативного, сільського та природного туризму. Вони також диверсифікують пропозицію шляхом доступу до нових сегментів туризму, посилюють брендинг місця призначення; і, таким чином, можуть доповнювати раніше консолідовану продукцію, вдосконалення та розширення досвіду мандрівників. Маршрути також здатні залучати туристів до місць, які зазвичай залишаються ізольованими від основних продуктів, що сприяє регіональному розвитку, розвитку малих та середніх  підприємств та залучення інвестицій в часто депресивні сільські райони, в той час  сприяючи захисту культурних ресурсів та  ресурсів спадщини.


З липня 2021 року розпочато реалізацію проєкту «Карпатський культурний шлях» в Івано-Франківській області, Закарпатській області (Україна) та повіті Марамуреш (Румунія). Проєкт впроваджується громадською організацією «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (Україна) в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 (www.huskroua-cbc.net).



1 Серпня 2021 p.
©http://briz.if.ua/