На Прикарпатті провели інституційний аудит якості шкільної освіти


Реформа НУШ покликана створити в Україні якісну школу та запровадити нову систему забезпечення якості освіти. Одним із напрямів цієї системи є інституційний аудит шкіл, що проводиться Державною службою якості освіти України. 
 
Із цією метою Олена СВЯТЕНКО, начальник відділу базової освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України та Андрій ЛЕМКО, завідувач сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області провели круглий стіл «Інституційний аудит як комплексна оцінка діяльності закладів загальної середньої освіти: нові підходи».
 
Під час  онлайн-зустрічі Олена СВЯТЕНКО зосередила увагу на нормативно-правовому забезпеченні інституційного аудиту, етапах та особливостях роботи експертної групи, а також оформленні документації за результатами його проведення  та надала відповіді  на  запитання учасників заходу.
 
Учасники круглого столу цікавилися проведенням інституційного аудиту в умовах пандемії, зокрема в очно-дистанційній формі. Вагомим було те,  що спікери розповіли про критерії, за якими буде оцінюватись організація  навчання з використанням дистанційних технологій.
 
Надзвичайно цікавими виявилися запитання  від слухачів про те, що таке самооцінювання освітнього закладу та як його здійснювати, про нову систему оцінювання учнів початкових класів, визначення індивідуальної освітньої траєкторії учня, індивідуальний навчальний план, досягнення та перспективи Державної служби якості освіти України. 
 
 
Директори шкіл уточнювали, як правильно організувати роботу в закладі освіти й успішно пройти інституційний аудит, якими є права та обов’язки членів експертної групи і як результат проходження зовнішнього оцінювання вплине на життєдіяльність освітнього закладу.
 
 
Зі слів Андрія ЛЕМКА, практика проведення інституційного аудиту показала, що засновники  виконують рекомендації надані управлінням Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області  й допомагають покращувати якість освітнього середовища закладів освіти.  
 
 
Проведення  круглого столу - чудова нагода розповісти освітянам та зацікавленим особам про зміни в системі забезпечення якості освіти, спрямовані на ефективне функціонування Нової української школи.


31 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/