Авіакатастрофа на Коломийщині: поліція розслідує можливе порушення правил повітряних польотів, сталі відомі імена загиблих пасажирів


Прикарпатська поліція розслідує кримінальне провадження за фактом падіння легкомоторного спортивного літака у селі Шепарівці Коломийського району.

Авіакатастрофа на Коломийщині: поліція розслідує можливе порушення правил повітряних польотів, сталі відомі імена загиблих пасажирів. Фото: пресслужба ГУНП в Івано-Франківської області

Як повідомили у пресслужбі поліції області, кримінальне провадження було розпочато за частиною 3 статті 281 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за Порушення правил повітряних польотів, які спричинили загибель людей.

Нагадаємо, 28 липня близько 13.40 години легкомоторний спортивний літак “WT-10 Advantic” впав на приватний житловий будинок, внаслідок чого виникла пожежа. В результаті авіакатастрофи пілот та троє пасажирів, які перебували на борту літака загинули. Пізніше стало відомо, що літак було пілотовано 60-річним льотчиком з Коломиї Ігорем Табанюком.

Ігор Табанюк - пілот літака, що розбився. Фото з відкритих джерел

Про його пасижирів у поліції повідомили, що усі троє – 20-річні іноземці: двоє – громадяни США, ще один – підданий Великої Британії).

За даними, оприлюдненими у телеграм-каналі Об’єднаної єврейської общині України, троє пасажирів літака були паломниками-хасидами. У ОЄОУ також назвали імена загиблих: громадяни США Амрам Фромовиц з міста Монсі, Еліезер Бріль з міста Вільямсбург та підданий Великої Британії Герш Вайс з Лондона.

Іноземці-хасиди, загиблі у авіакатастрофі. Фото: Об'єднана єврейська община України

За даними поліції, іноземці у приватного підприємця, який має ліцензію на проведення польотів та право керування літаком, замовили екскурсійний політ у складі групи з трьох осіб.

На місці авіакатастрофи працювали фахівці Національного бюро з цивільної авіації, які провели додатковий огляд. Тіла загиблих направлено на судово-медичну експертизу для встановлення причини смерті.

Крім того, слідчі обласної поліції призначили ряд експертиз, зокрема для встановлення технічного стану повітряного судна, перевірки якості палива, яким заправлявся літак. Наразі правоохоронці детально з’ясовують усі причини та обставини аварії.

 

Фото: пресслужба ГУНП в Івано-Франківській області, Джеркало медіа та ОЄОУ30 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/