На Калущині лісівники вирощують «гнучкі» дерева


Цього року лісівники заготовили та своєчасно висіяли насіння в’яза шорсткого. Не минуло і двох місяців, як майбутній ліс уже милує око лісівників.

Майстер лісових культур Наталія Павлишин розповідає, що заготовляли насіння 6 лісництв Калуського лісгоспу, яке після збору відправили на апробацію у виробничий підрозділ «Львівська насіннєва лабораторія». Згодом дбайливі лісівниці Любов Харкава, Світлана Кецик та Оксана Богдан висіяли насіння на розсадниках у Калуському та Войнилівському лісництвах.

Про це інформує пресслужба ДП «Калуський лісгосп».

 «Розмножується в’яз насінням, яке потрібно висіяти в ґрунт одразу після дозрівання (кінець травня - червень). Якщо висадка з певних причин затримується, насіння втрачає свої якості і вже не годиться для посіву», -розповідає Наталія Павлишин.

В'язи дають гарну деревину. Вона красивої текстури, щільна, в'язка, тверда, пружна, не розтріскується при висушуванні. Використовується для підводних і підземних споруд, у вагонобудуванні, будівництві, возівництві, токарстві, для виготовлення музичних інструментів тощо.

Кора цього дерева насичена дубильними та фарбувальними речовинами. Рослина придатна для зміцнення схилів. Берест часто насаджується в парках та вздовж вулиць, особливо його культурну форму з дуже густою кроною. Використовують для створення живоплотів та полезахисних лісових смуг.

В’яз, берест, карагач росте в Україні тисячоліттями. Квіти бересту добрі ранньовесняні медоноси. В сприятливі весни бджоли збирають з них багато нектару, пилку й клею. На території, де колись росли ліси з бересту, постали містечко Берестечко та Брест (давня назва Берестя).



28 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/