Ковідну доплату з бюджету Івано-Франківської міської тергромади отримають 2 254 іванофранківця – Світлана Криворучко


Світлана Криворучко - директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради2 254 мешканця Івано-Франківської міської територіальної громади здобули право на отримання «ковідної» допомоги з міського бюджету.

Про це розповіла сьогодні, на оперативній нараді в міськвиконкомі директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради Світлана Криворучко.

Йдеться про встановлену рішенням Івано-Франківської міської ради від 12 квітня доплату застрахованим підприємцям та застрахованим найманим працівникам, зареєстрованим на території Івано-Франківської міської територіальної громади, в якості компенсації за втрачені прибутки під час дії на території Прикарпаття посилення карантинних обмежень під час дії так званої червоної карантинної зони.

Нагадаємо, така доплата становить 2 тисячі гривень для підприємців та 500 гривень – для застрахованих працівників.

Зі слів пані Криворучко, для отримання такої допомоги застраховані підприємці та застраховані наймані працівники повинні бути зареєстровані на території Івано-Франківської міської територіальної громади і повинні були раніше отримати встановлену допомогу для застрахованих осіб в розмірі 8 тисяч гривень з державного бюджету.

Всього надійшло 2 355 заяв для отримання такої допомоги. «Ці заяви були опрацьовані і Департаментом економіки було підготовлено шість рішень виконкому, на основі яких 2 254 особи отримають грошову допомогу». – зазначила пані Криворучко.

З її слів, загальна сума виплат з міського бюджету складе 3 250 500 гривень.

«Хочу зазначити, - зауважила чиновниця, - 126 заявників отримають відмову, тому що вони або не належать територіальній громаді нашій, або подавали документи, що вони отримали допомогу ще в грудні місяці (а мова йде за цей період карантинний), або вони взагалі не ведуть діяльність на території міста, тобто навіть і прописані, але не ведуть діяльність».

Директорка Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження також відзначила, що за даними порталу Дія, допомогу з державного бюджету у розмірі 8 тисяч гривень цьогоріч отримали 6 826 мешканців Івано-Франківської міської територіальної громади. Відтак, понад 4,5 тисячі іванофранківців не скористались своїм правом отримати «ковідну» доплату з бюджету Івано-Франківської міської територіальної громади. І це не зважаючи на ту обставину, що міським виконавчим комітетом було на два тижні продовжено термін прийому заяв (спочатку цей термін було визначено з 1 по 30 червня, а пізніше продовжено по 15 липня).

Вказана обставина дозволила суттєво зекономити бюджетні кошти, виділені на потребу фінансування вказаних доплат. Нагадаємо, своїм рішення від 12 квітня цього року Івано-Франківська міська рада виділила на вказані потреби кошти в сумі майже 11 мільйонів гривень.27 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/