ЦВК відзначила 15 річницю


13 листопада 1997 року відбулося перше засідання Центральної виборчої комісії як постійно діючого колегіального державного органу.

Як незалежний орган, Центральну виборчу комісію утворено у листопаді 1997 року Постановою Верховної Ради України – напередодні старту виборчої кампанії з виборів народних депутатів України 1998 року. До створення Центральної виборчої комісії відповідний орган працював як підрозділ Верховної Ради України і називався „Центральна виборча комісія по виборах народних депутатів України”. Періодично за дорученням Президії, а потім – Верховної Ради України – ця Комісія одночасно виконувала обов’язки Центральної виборчої комісії по виборах Президента України.

У 1998 році Верховною Радою України був прийнятий Закон України „Про Центральну виборчу комісію”, яким визначався її правовий статус, основні принципи діяльності та повноваження. З 2004 року Закон діє в новій редакції.

Центральна виборча комісія очолює систему виборчих комісій та комісій з референдуму, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму. Вона також здійснює контроль за діяльністю та консультативно-методичне забезпечення виборчих комісій, які утворюються для організації підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, та комісій з місцевих референдумів. Забезпечення діяльності Комісії у здійсненні нею повноважень покладається на Секретаріат Комісії.

Важливі завдання покладено також на Службу розпорядника Державного реєстру виборців, утворення якої ЦВК розпочала у травні 2007 року. Згодом, на виконання Закону України «Про Державний реєстр виборців», фахівцями цієї Служби і Секретаріату Комісії розроблено автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему «Державний реєстр виборців», яку було впроваджено у 2009 році.

 На сьогодні створена система є найсучаснішим державним банком даних, що ґрунтується на використанні передових інформаційних та телекомунікаційних рішеннях. З впевненістю можна сказати, що Державний реєстр виборців, яким опікуються працівники Служби розпорядника ДРВ, дозволяє формувати у будь-який час найактуальніші списки виборців.

Закономірно, що за 15 років Центральна виборча комісія зазнала кількісних та якісних змін. Нині у її колективі працюють державні службовці з вищою юридичною, технічною і економічною освітою. Серед них 18 заслужених юристів України, 2 заслужених економіста України, заслужений працівник промисловості України, заслужений журналіст України. Наші працівники мають вчені звання професора, доцента, наукові ступені доктора юридичних наук, доктора наук з державного управління, є також 2 кандидата юридичних наук та кандидати філософських та економічних наук.

Певною мірою оцінкою їх роботи може слугувати той факт, що співробітники Центрвиборчкому відзначені високими 46 державними нагородами – орденами й медалями, 45 Почесними грамотами Кабінету міністрів України, 8 Почесними грамотами Верховної Ради України.

Комісією укладено угоди про двостороннє співробітництво з Головною виборчою комісією Литовської Республіки, Національною виборчою комісією Республіки Польща, Державною виборчою комісією Боснії і Герцеговини, Центральними виборчими комісіями Азербайджанської та Латвійської Республік, Російської Федерації, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Національним виборчим бюро Угорської Республіки та Грузії. Центральна виборча комісія не просто стала членом Асоціації організаторів виборів країн Європи, а й бере активну участь у її роботі. Традиційно постійною та плідною можна назвати і нашу співпрацю з Радою Європи та ОБСЄ. 



30 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/