Банківський клуб АППУ продовжує свою роботу над удосконаленням податкового законодавства


Банківський клуб Асоціації платників податків України, що об’єднав керівництво банків – членів АППУ, продовжує свою роботу у напрямі удосконалення оподаткування банківської діяльності та покращення функціонування банківської системи в цілому.

Відбулося чергове засідання Банківського клубу, участь у якому взяло керівництво 20 українських банків.

Учасниками засідання стали також заступник Голови Національного банку України Ігор Соркін та заступник Голови Державної податкової служби України Андрій Ігнатов. 

Члени Банківського клубу АППУ зосередили свою увагу на підсумках роботи Клубу у цьому році, а також розглянули ряд питань стосовно подальшого вдосконалення чинного законодавства та методів адміністрування податків.

Як зазначила Президент АППУ Валентина Арбузова, Асоціацією платників податків на основі узагальнених пропозицій, які надійшли від членів Банківського Клубу, уже підготовлено декілька важливих проектів змін до Податкового кодексу України. За час своєї роботи Клуб довів необхідність свого існування, про що свідчать результати його роботи.

Одним з таких є вирішення проблеми списання банками безнадійної заборгованості клієнтів. Зокрема, після вивчення цього питання членами Банківського клубу АППУ та проведення низки переговорів та консультацій з керівництвом Нацбанку та ДПС України вдалося документально закріпити, що порядок визначення проблемної заборгованості визначатиметься нормативним актом Нацбанку. І тепер банки зможуть списувати позики і розформовувати резерви під них, коли прострочення платежу перевищить 180 днів. При цьому банки повинні не відраховувати податки, а продовжувати вести претензійну роботу щодо стягнення боргів. Податок на прибуток підлягає сплаті лише у разі погашення кредиту чи відчуження предмета застави.

Радник Президента АППУ Ганна Білоцерківська зазначила, що на сьогоднішній день продовжується співпраця з Міністерством фінансів, Державною податковою службою та Національним банком України у напрямі подальшого удосконалення оподаткування банків. Гострими невирішеними питаннями залишаються урегулювання питання визначення «бенефіціарного отримувача» та визнання витрат за операціями з торгівлі цінними паперами.

Наприкінці засідання членами Клубу узгоджено ряд додаткових пропозицій та окреслено план подальших дій щодо удосконалення чинного податкового законодавства.

Нагадаємо, Банківський клуб АППУ – це потужний комунікативний майданчик між впливовими представниками банківського середовища для вирішення проблемних питань оподаткування банківської сфери. 



30 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/