Смертельний купальний сезон: на водних об’єктах Івано-Франківської міської тергромади загинуло вже 10 осіб


Микола П'ятковський - начальник Івано-Франківської РВСНа водних об’єктах Івано-Франківської міської територіальної громади за відпочинковий період загинуло вже 10 осіб.

Про це повідомив сьогодні, на оперативній нараді в міськвиконкомі начальник Івано-Франківської рятувально-водолазної станції Микола П’ятковський.

З його слів, на жаль, серед загиблих – двоє дітей.

При цьому головний водолаз-рятувальник обласного центру обмовився, що не всі факти загибелі на водах сталися під час та внаслідок літнього відпочинку.

«Є випадки не тільки під час відпочинку – є два суїциди; є, на приклад, у Братківцях Івано-Франківської територіальної громади – це транспортна пригода – теж загинув. Ну рахують, що це утоплення», - пояснив пан П’ятковський.

Він також зауважив, що з метою недопущення загибелі людей на Івано-Франківському міського озері міська рятувально-водолазна служба проводить низку заходів, спрямованих на охорону життя людей.

Зокрема, рятувальниками проведено обстеження місць можливого відпочинку іванофранківців. Всього обстежено 2 тисячі метрів квадратних дна озера, з якого на поверхню піднято близько 150 кілограмів небезпечних предметів. Крім того, в рамках угоди з комунальним підприємством «Центр розвитку міста та рекреації», яке опікується міським парками та озерами, Івано-Франківська РВС забезпечує безпеку під час прокату плавзасобів на міському озері. «Ну хоч пост відкрити, ну він – один чоловік на прокатно-човновій станції – це не рятувальний пост, тому ми задіємо моточовни і не допускаємо (дій, що можуть призвести до загибелі людей - БРІЗ), - зазначив начальник РВС і додав, - найголовніший девіз рятувальника – це не допустити, потім врятувати, потім ліквідувати».

Відтак, як стверджує Микола П’ятковський за період від початку червня до 18 липня рятувальниками Івано-Франківської РВС було здійснено 236 виїздів, в тому числі 209 - на моточовні, в ході яких в небезпечні місця було недопущено 160 осіб. «Це постійно в русі рятувальники, які катаються і упереджують про небезпеку», - пояснив рятувальник і зауважив, що на сьогоднішній день все міське озеро вважається небезпечним для купання, а тому купання в озері заборонене.20 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/