Коломийський лісгосп готовий долучитись до масштабного проєкту «Зелена Україна»


Державне підприємство «Коломийський лісгосп» готовий активно долучитися до масштабного президентського екологічного проєкту «Зелена країна» і надати високоякісне насіння та життєстійкі сіянці лісоутворюючих порід для примноження лісів всієї України.

 Про це повідомляє пресслужба ДП «Коломийський лісгосп».

Указ президента Володимира Зеленського про суттєве збільшення лісового фонду передбачає не просто заліснити мільйон гектарів, а створити на них гарні високопродуктивні ліси.

У Коломийському лісгоспі для майбутніх лісових насаджень є сіянці та насіння лісових порід з цінними спадковими властивостями та високою посівною якістю.

Лісівники отримують їх з лісонасіннєвої плантації, що розташована в урочищі «Глибока» Шепарівського лісництва. Це сертифікована плантація, єдина в Івано-Франківській області. На території 50 гектарів плодоносять зразкові дерева модрини європейської, ялиці білої, смереки європейської, дугласії зеленої. Є тут також арборетум, де культивують і вирощують декоративні дерева.

Заклали плантацію ще за часів діяльності Коломийського лісокомбінату методом прищеплення живців з 73 плюсових дерев Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей. День її створення – 9 травня 1985 року, на честь 40-річчя перемоги у Другій світовій війні. Про це свідчить пам’ятний знак при вході у лісонасінневе господарство.

Багато праці і лісівничого уміння доклали до становлення плантації коломийські лісівники. Зокрема тодішній керівник Коломийського лісокомбінату, а відтак директор Коломийського лісгоспу, заслужений лісівник України Іван Петрович Равлюк, заступник директора з наукової роботи УкрНДІгірліс Роман Михайлович Яцик, співробітниця лісгоспу Ольга Семенівна Шевчук.20 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/