Океан борщівника: боротьбу з заростями небезпечної рослини у селах Івано-Франківської тергромади не витримує навіть техніка


Олег Бевський - директор КУ "Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба"Працівникам комунальної установи «Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба», відомої в народі, як «МАРС», протистоїть цілий океан борщівника Сосновського у селах Івано-Франківської міської територіальної громади, - стверджує директор установи Олег Бевський.

Своїми враженнями від труднощів боротьби з небезпечною рослиною, з якими зіткнулися цьогоріч його підлеглі, він поділився вчора на оперативній нараді у Івано-Франківського міського голови. «Коли три роки тому ми починали вирізати борщівник на Німецькому озері і на дамбі, ми не думали, що через три роки ми зустрінемось з океаном борщівника в наших навколишніх селах», - зазначив пан Бевський.

З його слів, цьогоріч «МАРСіанами» вже здійснено 26 виїздів для боротьби з борщівником у селах. Перший виїзд мав місце 7 травня – до села Крихівці. Олег Бевський зауважив, що розпочати цю роботу раніше його підлеглі не могли, оскільки на березень – квітень припав пожежонебезпечний період, коли на добу «МАРСіанам» доводилось здійснювати по 5 – 6 виїздів на пожежу. «Якщо в цей час ми будемо відволікати чергові наряди на косіння борщівника, ну то будуть горіти поля і буде більше шкоди. Тому ми – наша аварійно-рятувальна служба – можемо починати цю роботу десь у перших числах травня – всередині травня», - пояснив головний комунальний рятувальник міста.

Він розповів, що косіння борщівника працівники комунальної установи здійснюють у робочих костюмах із засобами захисту обличчя. Втім, зіткнувшись з цілими плантаціями борщівника у селах територіальної громади, рятувальники зрозуміли, що скосити все це вручну їм не вдасться. На допомогу прийшла винахідливість. Один з працівників установи придумав, як модернізувати наявний на «озброєння» «МАРСу» трактор, пристосувавши його для косіння значних заростів борщівника.

Втім, наявні у селах маси небезпечної розслини виявились нездоланними навіть для техніки. «Прокосивши два дні у селі Крихівці і селі Хриплин, поламалися леза, тому що стебла дуже товсті – ну так, як моя рука, на приклад, і його надовго не вистачає», - констатував Олег Бевський.

 

На фото: Олег Бевський - директор КУ "Івано-Франківська міська аварійно-рятувальна служба"14 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/