В центрах масової вакцинації населення тепер людей вакцинуватимуть Pfizer’ом


В центрах масової вакцинації населення тепер людей вакцинуватимуть Pfizer’ом. Фото з вІдкритих джерел ілюстративнеДля вакцинації усіх охочих у центрах масової вакцинації населення України тепер використовуватимуть для щеплень вакцину Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Як зазначається, вакцина буде доступна усім охочим, проте з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями. 

Як зауважили в МОЗ, Україна очікує отримати близько 1 мільйона доз вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech від COVID-19 вже до кінця липня, тому і зробили її доступною широкому загалу.

На сьогоднішній день в пуктах вакцинації використовують вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech, яку постачають в однодозних флаконах і яка не вимагає наднизьких температур зберігання, що робить її зручною для використання в таких пунктах. 

“Усі вакцини, які використовує Україна, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, є безпечними та захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19.  За даними останніх досліджень, вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech продемонструвала ефективність у 83,5% у запобіганні симптоматичних захворювань на COVID-19 та 100%-ефективність у попередженні госпіталізації та смерті. Тож не зволікайте, допоможіть своїм літнім родичам та знайомим записатися до зручних для них пунктів щеплень та за можливості робіть щеплення самі, поки до нас не дісталася хвиля захворювань на новий небезпечніший штам коронавірусу “Дельта”, - запевнив заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

В Міністерстві запевнили: ті, хто отримав перше щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech у цих центрах,  зможуть щепитися другою дозою в тих же центрах або в пунктах щеплень. Крім того, у пунктах щеплень також продовжується вакцинація другою дозою вакцини AstraZeneca тих, хто отримав першу дозу цієї вакцини будь-якого виробника (Covishield, AstraZeneca-SKBio).

Наразі в Україні працюють понад 200 центрів масової вакцинації населення, в тому числі 2 таких центри, нагадаємо, працюють на Прикарпатті: у міста вано-Франківськ та Коломия.

Фото з вІдкритих джерел ілюстративне12 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/