У Лисецькій громаді комплексно покращуватимуть безпеку


На Прикарпатті триває реалізація безпекового проекту, який спільно реалізовують Лисецька територіальна громада та Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття.

У Лисенькій громаді комплексно покращуватимуть безпеку

В рамках проекту «Співробітництво для створення комплексної системи безпеки Лисецької територіальної громади Івано-Франківської області» планують здійснити низку заходів, зокрема створити Координаційний центр безпеки для покращення координації безпекових функцій, що здійснюються різними інституціями від місцевих до державних; розробити Програму з безпеки Лисецької територіальної громади, в якій передбачити заходи для створення безпечного середовища в громаді.

Особливу увагу в проєкті спрямовано на вразливі групи населення. Особи похилого віку, особи з інвалідністю виявилися особливо незахищеними перед наслідками пандемії коронавірусу COVID-19. Саме ці особи зіштовхнулися з найбільшими труднощами при отриманні базових адміністративних послуг та послуг охорони здоров’я. Проєкт передбачає створення сервісу для визначення потреб людей з вразливих груп населення та шляхів їх задоволення.

У Лисенькій громаді комплексно покращуватимуть безпеку

«Пандемія коронавірусу у всьому світі змусила владу переосмислити багато питань доступності послуг та поняття про безпеку. Адже деякі категорії громадян завдяки карантинним обмеженням не можуть отримувати певні послуги як раніше. Тому доводиться шукати механізми для забезпечення такого доступу та впроваджувати зміни», - зазначає виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Одним із методів покращення доступу людей похилого віку та людей з інвалідністю Лисецької громади до базових муніципальних послуг є запровадження в Лисецькій територіальній громаді послуги «Мобільний адміністратор». Відтепер люди із цих вразливих груп не будуть змушені відвідувати Центр надання адміністративних послуг для оформлення пільги, субсидії чи для одержання будь-яких послуг державного реєстратора. Натомість мобільний адміністратор відвідає таких людей вдома та проведе виїзний прийом документів.

Ще одним компонентом проєкту є розробка Програми з безпеки. З цією метою у Лисецькій громаді розпочали проведення оцінки спроможності у сфері безпеки та визначення критичних точок потенціалу, що потребують посилення. Зокрема, розпочали серію стратегічних сесій за участю представників різних верств населення, представників влади та екстрених служб, під час якої визначатимуть потреби громади, наявні ресурси. Наприкінці червня відбулися перші дві стратегічних сесії за участі широкого кола громадськості Лисецької громади та представників Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття. 

У Лисенькій громаді комплексно покращуватимуть безпеку

Перша стратегічна сесія була присвячена визначенню ризиків, які мають значення для безпекового потенціалу Лисецької громади. Їх, зокрема, учасники розділи на такі, подолання яких є в компетенції місцевої влади, а також такі що знаходяться у компетенції інших органів влади.

А в рамках другої сесії учасники визначали, як у громаді можуть ці ризики подолати або бодай мінімізувати. Було визначено потенціал громади втілювати безпекові ініціативи, зокрема проаналізовано досвід громади; рівень довіри в громаді та соціальну згуртованість; людські, матеріально-технічні та фінансові ресурси.

Напрацювання цих двох стратегічних сесій ляжуть в основу Програми з безпеки, яку розроблятимуть у Лисецькій громаді найближчими місяцями. Стратегічна сесія з планування завдань та заходів для покращення безпекового середовища у громаді відбудеться вже у середині липня.



9 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/