Станом на початок літа підприємства Прикарпаття заборгували працівникам понад 45 мільйнів гривень зарплати


Станом на початок літа підприємства Прикарпаття заборгували працівникам понад 45 мільйнів гривень зарплати. Фото з відкритих джерел ілюстративнеПонад 45 мільйонів гривень заробітної платні заборгували своїм працівникам підприємства Прикарпаття станом на початок літа.

Про це свідчать дані, оприлюднені днями Головним управлінням статистики в Івано-Франківській області.

Як зазначається, в цілому по економіці області обсяг невиплаченої заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ, організацій (юридичних осіб, активних на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників) станом на 1 червня становив 45,1 мільйона гривень що складає 2,1% фонду оплати праці, нарахованого за травень 2021 року. При цьому за травень місяць загальна сума заборгованості з виплати зарплат зрослана на 4,7 мільйона гривень.

За даними статистики, основна частка суми боргу із виплати заробітної плати припадала на сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (46%) та промисловість (43,6%). При цьому найбільш суттєве збільшення суми невиплаченої заробітної плати у травні  спостерігалося на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності(на 2,6 мільйони гривень) та промисловості (на 2,3 мільйона гривень); зменшення заборгованості було зафіксовано у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (на 431,3 тисячі гривень), на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (на 28,5 тисячі гривень) та сфері надання інших видів послуг (на 5,9 тисячі гривень).

Упродовж травня 2021 року кількість працівників, які вчасно не отримали заробітну плату, зменшилась на 2,5% і на 1 червня становила 1 742 особи,або 0,9% від середньооблікової кількості штатних працівників, зайнятих в економіці. Кожному із зазначених працівників не було виплачено в середньому по 25,9 тисячі гривень, що у 2,2 раза перевищує середню заробітну плату за травень.

У розрізі районів станом на 1 червня основна частка загальної суми боргу припадала на підприємства Івано-Франківського району (82%). Частка боргу підприємств Калуського району склала 14%, Косівського – 4%. У підприємств Верховинського, Коломийського та Надвірнянського районів заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

При цьому збільшення суми невиплаченої заробітної плати у травні спостерігалося вІвано-Франківському районі – на 3,8 мільйона гривень, Калуському – на 846,8 тисяч гривень та Косівському – на 120,6 тисяч гривень. При цьому, у Коломийському районі заборгованість із виплати заробітної платибула повністю погашена.

Заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів на 1 червня 2021 року відсутня.

 

Фото з відкритих джерел ілюстративне8 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/