Прикарпатський університет - у десятці кращих класичних університетів України


Прикарпатський університет - у десятці кращих класичних університетів України. Фото з відкритих джерелПрикарпатський національний університет імені Василя Стефаника увійшов до ТОП-10 кращих класичних університетів України та ТОП-20 кращих вишів України.

Про це йдеться у Консолідованому рейтингу-2021 закладів вищої освіти, опублікованому на порталі Освіта.ua.

Як повідомили в Університеті, Консолідований рейтинг університетів у 2021 році охоплює результати 242 закладів вищої освіти, а також містить 10 тематичних підрейтингів: «Найкращі класичні університети України», «Найкращі технічні», «Найкращі аграрні»,«Найкращі приватні виші», «Найкращі київські виші», «Найкращі виші регіонів України», «Найкращі педагогічні виші», «Найкращі медичні університети України», «Найкращі мистецькі університети», а також «Найкращі заклади вищої освіти областей».

Для нього використані відомі рейтинги університетів України, як-от: «Топ-200 Україна», “Scorpus”та «Бал ЗНО на контракт». При цьому у рейтингу «Топ-200 Україна», що складається Центром міжнародних проектів «Євроосвіта», використовувалися відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Цього року під час формування рейтингової таблиці було враховано тенденції розвитку української та світової освіти, що зазнали змін, у тому числі через вплив пандемії.

У свою чергу, результати «Рейтингу «Scopus» базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються закладом освіти або його педагогічними працівниками у наукових виданнях.

Рейтинг «Бал ЗНО на контракт» містить інформацію про показники середнього бала ЗНО абітурієнтів, яких в 2020 році зараховано до вишів на навчання за контрактом. Зазначений рейтинг фактично визначає лідерів серед закладів освіти, в яких вступники виявили бажання здобувати вищу освіту за власні кошти.

 

Фото з відкритих джерел7 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/