Готовність Івано-Франківщини до реагування на надзвичайні ситуації оцінили, як "обмежено готова"


 

Прикарпатська територіальна підсистема цивільного захисту лише  обмежено готова адекватно реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій і захищати від їх наслідків населення краю. Такими були висновки урядової комісії з комплексної перевірки стану організації на Прикарпатті роботи з цивільного захисту населення, оприлюднені вчора на нараді за підсумками перевірки головою комісії – першим заступником голови Держтехногенбезпеки України генерал-майором служби цивільного захисту Іваном Крісою.

Зі слів чиновника, це середня оцінка, проте у рейтингу перевірених областей Івано-Франківщина перебуває у першій половині списку.

Найбільше зауважень в ході комплексної перевірки у комісії виникло щодо недоліків у плануванні органами місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування заходів з цивільного захисту населення області (невідповідність розроблених планів вимогам чинних нормативно-правових актів, формальний підхід до планування, не вжиття заходів щодо своєчасного коригування планів тощо),  повільного перебігу модернізації інженерних мереж, зокрема елементів газотранспортної системи на території області, незабезпеченості закладів освіти та охорони здоров’я системами протипожежної сигналізації, а в деяких випадках – і засобами первинного пожежогасіння, незабезпеченості непрацюючого населення засобами індивідуального захисту, не недоліків інженерного захисту населення, незадовільних темпів відбудови інфраструктури, зруйнованої та пошкодженої минулими повенями, повільного вирішення питання з відселення мешканців місць з високим ступенем зсувної загрози, необґрунтованого в ряді випадків підходу до формування матеріальних резервів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій тощо.

Вже за рік, як повідомив пан Кріса, в області буде проведено повторну перевірку, яка повинна проконтролювати, наскільки якісно буде усунено виявлені порушення. При цьому заступник голови Держтехногенбезпеки висловив сподівання, що тоді принаймні на 90% все буде в порядку.

В свою чергу голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк вважає, що року для виправлення недоліків буде забагато. З його слів, у відповідному плані буде зазначено терміни «місяць, два, три», залежно від складності та вартості необхідних робіт. «Є пропозиція, - зазначив він за даного приводу, - я підпишу сьогодні протокольне доручення Василеві Сидоровичу Плавюку, начальнику управління надзвичайних ситуацій ОДА Володимиру Стебницькому, іншому Володимиру – Чернецькому (В.Чернецький – начальник ТУ МНС в області – ред.) в тижневий термін розробити план заходів з усунення недоліків. Я дуже уважно слухав доповідь: недоліки такі, на які не треба Бог знає яких коштів, а потрібна відповідальність. За тиждень проведемо колегію. Крім того, на колегію я попрошу подати мені прізвища кращих працівників за результатами перевірки для заохочення, а також імена тих, які сьогодні прозвучали «іменинниками» для притягнення їх до відповідальності і постановки питання про їх відповідність займаним посадам. Я бачу, що окремі керівники не розуміють ступеня відповідальності на цій ділянці роботи».



29 Листопада 2012 p.
©http://briz.if.ua/