Підготовлено практичний інструментарій з управління земельними ресурсами для громад


Підготовлено практичний інструментарій з управління земельними ресурсами для громад30 червня 2021 року Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ) за підтримки Програми USAID АГРО провела другу онлайн-конференцію у форматі круглого столу в рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами, на якому самовряди Івано-Франківської області обговорили практичні питання в сфері управління землями.

Під час круглого столу Всеукраїнська асоціація громад презентувала оновлений Практичний Інструментарій із управління земельними ресурсами. Він допоможе органам місцевого самоврядування ефективно організувати свою роботу в галузі управління земельними ресурсами. Завантажити Інструментарій можна за посиланням.

Роман Лещенко, Міністр аграрної політики та продовольства України представив 7 ключових кроків для громад, що допоможуть їм швидко адаптувати до нових змін: «Громади зможуть  максимально ефективно використовували потенціали, які є у прийнятих законах. Ми радимо громадам провести інвентаризацію земель, зробити комплексний план просторового розвиткутериторій, зустрітись із потенційними інвесторами, регулярно проводити нормативно-грошову оцінку земель, оприлюднити всю землевпорядну та містобудівну документацію на публічних ресурсах місцевих громад, виставити земельні ділянки на аукціони, знайти справжніх фахових землевпорядників та сформувати відповідні департаменти». Детальніше ознайомитися з підготовчими кроками можна за посиланням.

Таке під час обговорення зазначила Наталія Гаврищук, начальниця ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області: «Зауважу, що впродовж цього місяця ми провели з самоврядами три зустрічі щодо імплементації нового законодавства. Впродовж цих зустрічей та семінарів роз’яснювала громадам як діяти та відповідала на всі запитання та непорозуміння. Багато дискусій виникає щодо приватизації земельних ділянок. Ще раз хочу наголосити та підсумувати: якщо земельна ділянка згідно закону 1423 знаходиться за межами населеного пункту, то обов’язок реєструвати право комунальної власності на такі земельні ділянки є тоді, коли в державному реєстрі речових прав зареєстровано право держави на таку земельну ділянку за обласною державною адміністрацією. В такому випадку органи місцевого самоврядування, щоб реалізовувати свої повноваження, зобов’язані перереєструвати за собою право комунальної власності на ці землі ».

Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад підсумував: «Органи місцевого самоврядування отримали безпрецедентні можливості у розпорядженні та управлінні своїми ресурсами, що дає змогу наповнення місцевих бюджетів та економічного розвитку території, покращення якості життя сільського аграрного виробника та всіх мешканців громад. Але нові повноваження несуть за собою велику відповідальність, тому важливо виважено ставитись до прийняття рішень щодо розпорядження земельними ресурсами, компетентності та професійних навичок співробітників виконавчих органів місцевих рад, виключати можливість корупційних складових».

На цьому круглому столі дійшли до висновку, що активна позиція та небайдужість до реформ значно покращить впровадження землевпорядкування. Надважливо на цьому етапі ділитися досвідом та роз’яснювати нюанси та непорозуміння, які виникають на всіх рівнях впровадження реформи. Ключовими положеннями обговорення стали основні проблеми в галузі земельних відносин та питання як саме громада за допомогою цього Інструментарію вирішуватиме їх.

До обговорення також долучилися Сергій Завадський, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; Сергій Кубах – керівник напряму земельної реформи Програми USAID АГРО; Іван Фурсенко, Перший заступник керівника Всеукраїнської асоціації громад, Катерина Резникова, експерт Всеукраїнської асоціації громад; Андрій Мартин, старший проєктний менеджер Офісу реформ КМУ (Кабінету Міністрів України); Ксенія Бережна, головний спеціаліст Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру; Данило Кінь, представник Науково-дослідного інституту геодезії і картографії.

Запис круглого столу в Івано-Франківській області можна переглянути за посиланням.1 Липня 2021 p.
©http://briz.if.ua/