"Іди в їдальню і не маяч". Кому потрібне таке "навчання"?


 

Відсутність чіткої позиції керівництва області з приводу відновлення (або невідновлення) навчання в загальноосвітніх школах Прикарпаття породила справжній хаос з уроками в навчальних закладах області.

 

Нагадаємо: третього лютого, під час чергового засідання оперативного штабу із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних із різким зниженням температури, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк у відповідь на прохання головної освітянки області Зінаїди Болюк враховувати в питаннях ставлення до навчального процесу «місцеві особливості погоди», запропонував відновити навчання лише для учнів 5 – 11-х класів і то «якщо їм дозволяють батьки».

 

Не відомо, чи була вказана пропозиція викладена у якихось нормативних документах, як-от розпорядженні голови ОДА чи наказі головного управління освіти і науки і, якщо так, то якими словами при цьому там було сформульоване оце «якщо їм дозволяють батьки», бо ж середня загальна освіта, як відомо, є у нас справою обов’язковою і заборонити дітям відвідувати загальноосвітню школу батьки попросту не мають права, втім ані через офіційну заяву у ЗМІ, ані через вчителів чи то адміністрацію шкіл батьків та дітей про відновлення навчання в багатьох випадках попереджено не було. Таку інформацію їм довелося у викривленому кухонно-чутковому вигляді здобувати від своїх родичів, знайомих тощо, які «щось таке чули чи щось таке бачили». Коли ж учні окремих міських шкіл, як, наприклад, Івано-Франківської ЗОШ № 1, чемно приходилили до школи на 9.05 годину – час початку, за розкладом, першого уроку, то дізнавались,що початок уроків перенесено на 10.00 годину, а у власному класі в ряді випадків заставали не урок, а … факультативні заняття, які їхні же вчителі додатково (читай: за окрему платню) проводили з їхніми же однокласниками. При цьому чули від вчителів фрази на кшталт «іди в їдальню і не маяч».

 

Звісно ж, висидіти годину у холодній їдальні, очікуючи на початок уроку, може далеко не кожна дитина. Тому від нудьги кожен рятується, як може: ті, що проживають ближче до школи, йшли до дому, проте більшість просто вештали по подвір’ю, грали в сніжки чи сиділи на холодних металевих спортивних снарядах, ризикуючи заробити застуду чи підхопити ГРВІ. Та це ще був не кінець. Адже о 10.00 годині учням повідомили, що урок почнеться лишень о 10.40 годині, тобто у дітей з’явилось іще 40 вільних хвилин на прогулянки по морозу. І це при тому, що начальник управління МНС України в області Володимир Чернецький на вказаному вище засіданні оперативного штабу в черговий раз закликав прикарпатців без нагальної потреби не виходити з помешкань…



6 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/