Прикарпатські студенти дебютували з оперою «Наталка Полтавка»


В четвер, 24 червня, в Івано-Франківській філармонії відбулася прем’єра опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка», в якій головні ролі виконували студенти Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Прикарпатстстуденти дебютували з оперою «Наталка Полтавка»

Подія мала місце завдяки співпраці оперного класу кафедри виконавського мистецтва Інституту мистецтв ПНУ та Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк.

У виставі на три дії всі ролі виконували студенти Інституту мистецтв, до того ж варто відзначити, що це були вихованці молодших курсів. Опера всесвітньо відомого українського композитора вперше звучала в Івано-Франківську та зібрала в філармонії аншлаг.

Постановкою вистави займався молодий режисер Іван Тимків. Слід додати, що цю прем’єру колектив артистів присвятив ідейниці та режисерці, яка першочергово займалась всіма мистецькими частинами, народній артистці України Христині Фіцалович, що так і не побачила реалізації опери через відхід до вічності.

Режисер-постановник заходу відзначив: «Така непересічна подія в мистецькому житті Івано-Франківська вже вкотре довела, що місцевий глядач є спраглим оперного мистецтва, а яскравим свідченням цього стала повна зала глядачів».

Свій дебют на професійній сцені мали можливість реалізувати артисти: Надія Мартинів, Анастасія Михайлів, Юрій Привика, Ігор Юзьків, Микола Дідоха, Андрій Маковей. Значних зусиль до прем’єри доклали також консультант з питань вокалу, заслужений діяч мистецтв Михайло Стефанюк, концертмейстера Вікторія Яковійчук, академічний симфонічний оркестр філармонії під керівництвом диригента-постановника Сергія Черняка та ансамбль танцю «Дивоцвіт».25 Червня 2021 p.
©http://briz.if.ua/